Objavljeno vijesti danas: 98
Autori: Vecernji.hr, Hina
RAPSODIJA NA RUJEVICI

Goropadna Rijeka potopila Osijek uz hat-trick nezaustavljivog Hodže i vratila prvo mjesto (3:0)

10.03.2024. u 16:52
Rijeka
3-0
Osijek
26. KOLO HNL-A, 15:00, Rujevica, Rijeka
90'

Kraj utakmice i uvjerljiva pobjeda Rijeke.

90'

Tri minute nadoknade.

84'

Poništen gol Obregona zbog zaleđa.

83'

Trostruki strijelac Hodža izlazi uz pljesak, ulazi Banda.

83'

Šutira Duarte nakon kornera Osijeka, ali ravno u Labrovića.

74'

Umjesto Fruka i Pjaca, ulaze Petrovič i Ivanović.

71'

Izmjene kod Osijeka, izlaze Jugović i Pušić, ulaze Guedes i Vrbanac.

66'

Kod Rijeke izlaze Marić i Veiga, ulaze Obregon i Mitrović.

Fruk je dao idealnu loptu za Hodžu koji je prebacio istrčalog Malenicu, prije toga je pogriješio Pušić, a Duarte je kasnio. Veznjak Rijeke definitivno je igrač utakmice.

54'

Pušić je dobio žuti karton.

54'

Gržan je ušao umjesto Matkovića.

50'

Prijeti sada Mirko Marić, udarac brani Malenica.

46'

Zekić je napravio promjenu na početku drugog dijela. Prekodravac je ušao umjesto Enisa Čokaja.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, Pašalić je zaprijetio za Rijeku, ide lopta pokraj gola.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela, Rijeka vodi 2:0.

45'

Igrat će se minuta nadoknade.

44'

Prilika za Osijek. Bukvić je ostao sam na drugoj vratnici, no jednu dugu loptu nije dobro zahvatio i poslao je u krivom smjeru.

42'

Nevjerojatna situacija. Fruk je tukao i pogodio vratnicu. Lopta se zatim odbila do Marića koji je lijepo 'prodao' dribiling, tukao i pogodio - vratnicu. Osijek je na konopcima.

36'

Cokaj je prvi igrač sa žutim kartonom danas.

30'

Pašalić je sada prošao i tukao, no prošlo je pored gola.

23'

Gol za Rijeku! Nakon samo minutu novi gol, strijelac je opet isti. Marić je ubacio s lijeve strane, a Hodža uklizao na loptu za 2:0.

21'

Gol za Rijeku! Vrlo lijepu akciju odigrali su Riječani i izbacili obranu Osijeka, a lopta je na kraju došla do Hodže koji malo iskosa isprve matira Malenicu.

17'

Pašalić je tukao s 20 metara, ali ravno u Malenicu.

13'

Prilika za Osijek. Nakon dobre akcije gostiju lopta je došla do Jugovića na drugoj vratnici koji je pogodio gredu.

4'

Prvu priliku na utakmici imao je Radeljić koji je tukao glavom, ali Malenica to odbija u korner.

1'

Počela je utakmica!

Rujevica je rasprodana i očekuje nas sjajna atmosfera.

TAKTIČKE POSTAVE

Ovako će momčadi taktički izgledati.

OSIJEK

Malenica; Omerović, Duarte, Bralić, Jurišić; Nejašmić, Cokaj, Jugović; Bukvić, Matković, Pušić

RIJEKA

Labrović; Veiga, Galešić, Radeljić, Goda; Hodža, Selahi; Pašalić, Fruk, Pjaca; Marić

POREDAK

Hajduk je jučer svladao Goricu, no Rijeka bi se pobjedom vratila na prvo mjesto.

Standings provided by Sofascore

Ovo je derbi 26. kola domaće lige. Utakmica se igra na Rujevici s početkom u 15 sati.