Suarez postigao hat-trick i potvrdio Barcelonin naslov prvaka!

Luis Suarez
1/11
14.05.2016.
u 18:41

Ivan Rakitić utakmicu je započeo od prve minute, a u 79. ga je zamijenio Arda Turan.

Barcelona je osvojila svoj 24. naslov prvaka Španjolske! U posljednjem, odlučujućem kolu pobijedila je Granadu s 3:0 i tako nastavila tradiciju prema kojoj uvijek osvaja naslov ako u zadnje kolo uđe kao vodeća.

Momčad Luisa Suareza utakmicu je počela mirno kao i uvijek uz potpunu dominaciju, nije se vidjela nervoza, bez obzira što im je Real puhao za vratom. Doduše, ona bi sigurno rasla da već u 22. minuti Luis Suarez nije iskoristio asistenciju Jordija Albe i zabio za vodstvo. Albi je to bila šesta asistencija u primeri ove sezone, a Urugvajcu 38. gol.

Samo 16 minuta kasnije Suarez je ponovno zabio, a asistent je ovoga puta bio s desne strane. Diego Alves odlično je ubacio, a Suarez glavom potvrdio vodstvo. Alvesu je to bila osma asistencija ove sezone u svim natjecanjima, niti jedan branič u ligama petice nema takav učinak.

U nastavku smo gledali kako Katalonci kontroliraju susret, a 24. naslov u povijesti potvrdio je Luis Suarez koji je u 86. minuti postigao hat-trick i potvrdio fenomenalnu formu. Naime, u posljednjih pet susreta postigao je nevjerojatnih 14 pogodaka, a za to mu je bilo potrebno svega 17 udaraca u okvir gola.

U utakmici koja je igrana istovremeno, Real Madrid u gostima je pobijedio Deportivo s 2:0, ali nije dočekao kiks Barce te je 23. puta u povijesti završio na drugom mjestu ljestvice. Oba pogotka postigao je Cristiano Ronaldo (u 7. i 25. minuti), a igru je napustio početkom nastavka jer ga je Zidane želio sačuvati od ozljede.

Luka Modrić igrao je svih 90 minuta i na kraju bio razočaran jer nisu uspjeli postati prvaci, ali pred njim je finale Lige prvaka u kojem će imati priliku isprati gorak okus. Mateo Kovačić utakmicu je odgledao s klupe. Za domaću momčad branio je Stipe Pletikosa.

Granada - Barcelona 0:3

84' Suarez je postigao svoj treći gol i potvrdio da Barcelona osvaja naslov prvaka!

70' Još je 20 minuta do kraja utakmice, Katalonci kontroliraju susret i još ih malo dijeli od naslova prvaka.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Barcelona vodi 2:0

38' Luuuuuis Suarez! Isti igrač još je jednom zabio, Barca vodi 2:0 i na korak je do naslova prvaka.

22' Barcelona vodi, Luis Suarez zabio je za vodstvo i tako vratio Katalonce na vrh!

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Pique, Mascherano, Alba - Busquets, Rakitić, Iniesta - Neymar, Suarez, Messi

Granada: Fernandez - Lomban, Babin, Lopes, Costa - Rico, Doucoure, Perez, Rochina, Penaranda - El Arabi

Luis Enrique poslao je najjaču postavu na teren, a u prvih 11 je i Ivan Rakitić

Deportivo - Real 0:2

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Real vodi 2:0

25' Cristiano Ronaldo ponovno je zabio, Real Madrid protiv Deportiva vodi 2:0

8' Cristiano Ronaldo doveo je Real u vodstvo!

Deportivo: Pletikosa - Pablo, Navaro, Sidnei, Arribas - Bergantinos, Mosquera, Cartabia, Fajr - Perez, Alberto

Real Madrid: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Ronaldo, Benzema, Bale

Luka Modrić je u prvoj postavi Reala, a na vratima domaće momčadi je Stipe Pletikosa