Objavljeno vijesti danas: 140
15.02.2022. u 22:55
PSG je svladao Real Madrid s 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Madriđani su sve do 94. minute žestoko branili svoja vrata i čuvali 0:0, ali su pokleknuli u posljednjim sekundama sudačke nadoknade. Tada je Mbappe primio loptu na lijevoj strani, projurio je između Edera Militaa i Lucasa Vaazqueza, a potom loptu pospremio ispod Courtoisa za velikih 1-0.

Od samog početka utakmice na Parku prinčeva domaći PSG se postavio napadački, a Madriđani u čvrsta dva bloka prvenstveno su čuvali startnih 0-0. Već u šestoj minuti Parižani su zaprijetili, a šansu je propustio Di Maria. U samom početku ogleda PSG je nametnuo žestoki ritam, a Realova obrana pogotovo je imala problema s Mbappeom i Di Marijom.

No, nakon što je splasnuo taj startni pritisak domaćeg sastava Real je malo došao do zraka, ali su i dalje gostujući napadi bili vrlo rijetki i Real je ofenzivno izgledao posve nemoćno.

Novi pariški udar uslijedio je na startu drugog poluvremena. U 50. minuti PSG je izveo sjajnu i brzu akciju. Svi igrači su obavljali milimetarski točna dodavanja iz prve, a završni Mbappeov udarac fantastičnom je reakcijom zaustavio Courtois.

Nastavljeni su napadi PSG-a u valovima te je u 61. minuti Carvajal srušio Mbappea za jedanaesterac. Ali i tada je Courtois bio Realov junak, obranio je Messijev udarac s bijele točke.

U zadnjih dvadeset minuta u igru je ušao Neymar. PSG je imao još dva vala žestokih napada, ali Messi iz slobodnog udarca pa Mbappe i Neymar nisu uspjeli zabiti. No, na Santiago Bernabeu će PSG ipak doći s golom prednosti i to isključivo zahvaljujući sjajnoj akciji Mbappea koji je u 94. zabio jedini gol.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 82. minute.

Uzvratna utakmica u Madridu igraju se 9. ožujka.

Gol
90' (Gol)

Gol za PSG! Mbappe je zabio kada se činilo da će ovaj susret završiti bez golova.

Žuti karton
90' (Žuti karton )

I Paredes je požutio.

90'

Igrat će se četiri minute nadoknade.

Zamjena
87' (Zamjena)

Promjene u obje momčadi. Bale umjesto Benzeme kod Reala, Gueye umjesto Danila kod PSG-a.

87'

Novi pokušaj PSG-a. Neymar je bio u prilici, ali je Courtois istrčao i skratio mu kut. Brazilac je pokušao lobati, no nije bio precizan.

Zamjena
83' (Zamjena)

Izlaze Modrić i Vinicius Junior, a ulaze Hazard i Valverde kod Reala. Rodrygo i Kimpembe novi su igrači sa žutim kartonima.

77'

Mbappe je tukao nakon dodavanja Messija, ali je promašio vrata.

Zamjena
73' (Zamjena)

Neymar je ušao kod PSG-a, a igru je napustio Di Maria. Kod Reala su ušli Lucas i Rodrygo umjesto Carvajala i Asensija.

Žuti karton
62' (Žuti karton )

Puno žutih kartona danas, sada ga je dobio i Danilo.

Promašeni penal
61' (Promašeni penal)

Messi nije iskoristio penal! Nije baš to najbolje izveo i Courtois mu je obranio udarac.

Penal
61' (Penal)

Jedanaesterac za PSG! Carvajal je srušio Mbappea.

57'

Sada je požutio i Mendy jer je napravio prekršaj na Danilu.

54'

Messi je tukao, ali lagan posao za vratara Reala.

54'

PSG u drugom dijelu još više pritišće, Real se grčevito brani.

Žuti karton
51' (Žuti karton )

Militao je dobio žuti karton nakon prekršaja na Mbappeu.

50'

Prilika za PSG! Mbappe je primio loptu i pucao iz okreta, nisko, no Courtois to odlično brani.

46'

Počeo je nastavak. Nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela. Nije bilo golova, no PSG je bio puno bolji.

Žuti karton
40' (Žuti karton )

I Veratti je požutio nakon što je srušio Casemira.

Žuti karton
37' (Žuti karton )

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Casmiro nakon oštrog starta.

32'

Sada je tukao i Messi, ali pored gola. Argentinac je dosta aktivan, do sada je dodirnuo loptu 45 puta.

25'

Real ništa ne riskira i dosta preskače igru jednostavim izbijanjem iz opasne zone. PSG ima 64 posto vremena loptu u nogama.

20'

PSG izgleda puno bolje, nismo puno vidjeli od Reala.

10'

Prvih 10 minuta utakmice je iza nas. Real nije imao puno loptu u nogama.

6'

Sada je Di Maria bio u prilici, no otišlo je preko gola. Dok je utakmica na početku, treba naglasiti da Luka Modrić igra svoju 101. utakmicu u Ligi prvaka.

1'

Počela je utakmica!

TAKTIČKE POSTAVE

Evo kako će momčadi taktički izgledati.

REAL MADRID

Courtois, Carvajal, Eder Militao, Alaba, Mendy, Modrić, Casemiro, Kroos, Asensio, Benzema, Vinicius Junior

PSG

Donnarumma, Hakimi, Marquinhos, Kimpembe, Nuno Mendes, Danilo Pereira, Paredes, Verratti, Di Maria, Messi, Mbappe.

PSG PROTIV REALA

Večeras ćemo uživo pratiti susret između PSG-a i Real Madrida koji na Parku prinčeva počinje u 21 sat. Nama je najvažnija informacija da kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igra od prve minute.

Ovo su svi parovi RB Salzburg – Bayern Munchen, Sporting – Manchester City, Benfica – Ajax, Chelsea – Lille, Atletico Madrid – Manchester United, Villarreal – Juventus, Inter – Liverpool, te PSG – Real Madrid.

POČINJEMO

Dobra večer, dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka koja se vratila nakon zimske stanke. Pred nama su prve utakmice osmine finala.