Objavljeno vijesti danas: 80
04.01.2022. u 17:01
Leona Popović osvojila je sedmo mjesto na Snježnoj kraljici što joj je najbolji plasman u karijeri. Pobijedila je Slovakinja Petra Vlhova.

Slovačka skijašica Petra Vlhova pobjednica je slaloma Svjetskog kupa na zagrebačkome Sljemenu, a najbolja hrvatska skijašica Leona Popović je sedmim mjestom izborila rezultat karijere.

Leona Popović je u prvoj vožnji bila 14., a u drugoj vožnji je došla do prvog TOP 10 rezultata u karijeri s zaostatkom od 3.05 sekundi. Popović, 24-godišnjakinja iz Mrkoplja, dosad je kao najbolji rezultat imala 14. mjesto iz Levija.

Vodeća slalomašica svijeta Vlhova iskoristila je startni broj jedan i daleko najbrže prošla prvu vožnju sljemenski Crveni spust u iznimno teškim uvjetima na stazi prekrivenoj lišćem, po visokoj temperaturi i jakim južnim vjetrom. U drugoj vožnji je Slovakinja sačuvala prednost i slavila po treći puta uzastopno na Sljemenu.

Drugo mjesto sa zaostatkom od 50 stotinku osvojoila četverostruka pobjednica Sljemena Amerikanka Mikaela Shifrin, koja se upravo u Zagrebu vratila natjecanju u Svjetskom kupu, osam dana nakon pozitivnog testa na koronavirus. Treća je bila Austrijanka Katharina Liensberger (+2.11)

Zrinka Ljutić je u prvoj vožnji startala kao 40. i nakon vrlo dobrog prvog prolaza napravila je pogrešku i odustala, dok je zaostatak Andree Komšić od 4.78 sekundi bio ipak prevelik za ulazak u drugu vožnju. Bila je 32., tek 31 stotinku od 30. pozicije.

U poretku slaloma vodi Vlhova s 480 bodova ispred Shiffrin (340), dok je Popović s 15. došla na dvanaesto mjesto i 95 bodova. Shiffrin vodi u ukupnom poretku s 830 bodova, 115 više od Vlhove, dok je Leona 39.

Zbog epidemioloških razloga i ove godine na Sljemenu nije bilo gledatelja.

U srijedu se u Zagrebu vozi muški slalom.

Samo ključni događaji
VLHOVA POBJEDNICA

Petra Vlhova obranila je prvo mjesto i osvojila Snježnu kraljica. Leona Popović je sedma što joj je najbolji rezultat u karijeri.

Shiffrin je preuzela prvo mjesto! Ostala je još Vlhova.

Holdener je treća što znači da je Popović peta. Čekamo još nastupe Shiffrin i Vlhove.

Swenn Larsson napravila je ogromnu grešku za 20. mjesto. Ostale su još tri djevojke.

POPOVIĆ ČETVRTA

Austrijanka Liensberger je preuzela prvo mjesto. Popović je četvrta.

VELIKI PROBLEMI

Dvije skijašice su odustale što su odlične vijesti za našu Leonu. Ostalo je još šest natjecateljica.

OSAM NAJBOLJIH

Ostalo je još osam najboljih skijašica.

BRAVO ZA LEONU

Leona je i dalje treća, u najgorem slučaju može biti 11. što znači da će ostvariti rezultat karijere. Do sada joj je nabolji plasman bilo 14. mjesto.

POPOVIĆ TREĆA

Austrijanka Gallhuber je gurnula Popović na treće mjesto. Imala je samo pet stotinki brže vrijeme od naše skijašice.

KRATKI PREKID

Vjetar je sve jači što je nakratko prekinulo utrku.

POPOVIĆ DRUGA

Dobar nastup Leone Popović. Skijala je vrlo dobro, imala je samo jednu grešku koja ju je koštala prvog mjesta. Trenutačno je druga s 47 stotinki zaostatka za vodećom Nullmeyer.

Evo poretka nakon prvih 15 skijašica: Nullemeer, Hector, Saefvenberg, Truppe, Remme, Dvornik...

PROMJENA NA VRHU

Sjajan nastup Kanađanke Nullmeyer, preuzela je prvo mjesto s 1.13 sekundi prednosti.

Austrijanka Katharina Truppe bila je blizu prvog mjesta, no na kraju je druga s 19 stotinki zaostatka.

I Austrijanka Mair nije završila utrku, peta danas u drugo vožnji. Kanađanka Roni Remme probila se na drugo mjesto.

Već tri djevojke nisu završile prvu vožnju. Zanimljivo, sve tri su kiksale na istom mjestu.

Šveđanka Saefvenberg je preuzela vodstvo. Slijede Slovenka Dvornik pa Austrijanka Huber.

Već su dvije skijašice pale. Vodeća je zasad Slovenka Neja Dvornik.

POČELO JE

Krenula je druga vožnja. Prva se spustila Nijemica Emma Aicher koja nije uspjela završiti vožnju.

LJUTIĆ I KOMŠIĆ NISU USPJELE

Zrinka Ljutić je startala kao 40. i nakon vrlo dobrog prvog prolaza napravila je pogrešku i odustala, dok je zaostatak Andree Komšić od 4.78 sekundi bio ipak prevelik za ulazak u drugu vožnju. Bila je 32., tek 31 stotinku od 30. pozicije.

POPOVIĆ 14.

Leona Popović imala je startni broj 21, a s zaostatkom od 2.81 sekundi zauzela je 14. poziciju i po prvi puta u karijeri je izborila drugu vožnju u Zagrebu.

Drugo mjesto sa zaostatkom od 64 stotinke drži četverostruka pobjednica Sljemena Amerikanka Mikaela Shifrin, koja se upravo u Zagrebu vratila natjecanju u Svjetskom kupu, osam dana nakon pozitivnog testa na koronavirus. Treća je Švicarka Wendy Holdener (+0.81), a ispod sekunde zaostatka za Vlhovom bila je još samo Šveđanka Anna Swenn Larsson (+0.84).

VLHOVA VODEĆA

Slovačka skijašica Petra Vlhova vodi nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa na Sljemenu.

POČINJEMO

Dobar dan, pred nama je druga vožnja utrke Svjetskog kupa na Sljemenu. Slalom počinje u 16.05 sati.