Objavljeno vijesti danas: 123
12.10.2022. u 17:25
Hajduk i Tehničar u Cvetkovcu odigrali su utakmicu 1/16 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Kao i Dinamo nedavno u Jarmini, i Hajduk je uspješno apsolvirao svoj prvi, uobičajeno najjednostavniji zadatak Kupa Hrvatske (tu nikad nisu zapeli). U šestaestini finala desetkovani Splićani su na stadionu Stari breg u Cvetkovcu, selu od 153 stanovnika smještenom između Koprivnice i Ludbrega, uvjerljivo svladali Tehničar, momčad koja se natječe u 4. hrvatskoj ligi Bjelovar-Koprivnica-Virovitica, petom rangu hrvatskog nogometa.

Šareni sastav

Bio je to velik događaj za domaći klub koji je jedno vrijeme igrao i 3. HNL, ali u ligi nisu mogli opstati zbog nedovoljnog broja mlađih kategorija. No, treba istaknuti da u Tehničaru naslov hrvatske lige Bjelovar-Koprivnica-Virovitica slave u posljednje tri od četiri sezone. Zanimljivo, klub su 1974. godine osnovali zaposlenici tvrtke koja je radi uredsku opremu, a Hajduk su ugostili s montažnim tribinama te s druženjem s navijačima u montažnom šatoru nakon susreta.

12.10.2022., Rasinja - 1/16 finala SuperSport hrvatskog nogometnog kupa: NK Tehnicar - HNK Hajduk. Hrvoje Baci, Josip Vukovic Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Vratimo se na susret. Hajduk je igrao u šarenom sastavu. U Cvetkovec nisu doputovali ozlijeđeni Grgić, Čolina, Awaziem te Lovre i Nikola Kalinić, dok su Livaja i Elez dobili poštedu. U dresu Tehničara je svoj posljednji nastup u karijeri, zanimljivo, upisao 43-godišnji Kruno Lovrek koji je 2005. godine u dresu Hajduka osvojio naslov HNL prvaka. Baš je prikladno da se u niželigaškom nogometu oprostio protiv kluba s kojim je doživio najveći uspjeh svoje karijere. U 19. minuti igre je napustio igru uz gromoglasan i dugotrajan pljesak publike te ceremoniju koja je nakratko zaustavila utakmicu.

12.10.2022., Rasinja - 1/16 finala SuperSport hrvatskog nogometnog kupa: NK Tehnicar - HNK Hajduk. Kruno Lovrek Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nesretno je Tehničar primio prvi pogodak u samom početku susreta, točnije, zabili su ga sami sebi. Stoper domaćih Saša Vukonić je nakon Hajdukovog udarca iz kuta već u šestoj minuti susreta u petercu jako nespretno reagirao, lopta ga je pogodila u koljeno i ušla u mrežu domaće momčadi. Tempo je malo zastao uz Lovrekov oproštaj, ali Hajduk se u drugom dijelu prvog poluvremena vratio u svoj ritam i povećao vodstvo. U 23. minuti Kalik se potkrao iza leđa obrane Tehničara te u sredini uposlio Jana Mlakara koji s par metara lako gađa u nebranjenu mrežu za 2:0. Brzo je Mlakar, samo dvije minute nakon prvog, zabio i svoj drugi pogodak, sjajno je glavom trznuo i poentirao nakon isto tako vrlo dobrog centaršuta Melnjaka. Mogao je Mlakar do hat-tricka u pet minuta, no njegov pogodak u 28. je bio poništen zbog zaleđa Biuka u prethodnom dijelu akcije.

Kiks Dimitrova

Za Tehničar je sve izgledalo beznadno jer uopće nisu prijetili, no nada se otvorila u 31. minuti kad je Hajdukov bugarski stoper Kristian Dimitrov prvo neobjašnjivo poklonio loptu Bačiju a onda ga u jedan na jedan situaciji pokosio s leđa i zasluženo dobio crveni karton. Do kraja poluvremena domaćin je uz brojčanu nadmoć stvorio i jednu opasnost kad je nakon kvalitetne akcije u 39. minuti Pukštas klizećim startom spasio čist pogodak Tehničara.

No i s igračem manje Hajduk je bio nadmoćan. Uspjeli su bijeli doći do 5:0 preko Josipa Vukovića u 61. i Ivana Šarića u 65. minuti. Tehničar je ipak uspio doći do utješnog pogotka iz kaznenog udarca kad je Atanasov napravio prekršaj unutar 16 metara, a s bijele točke je u 69. precizan bio Tomislav Hudak za veliko veselje domaćih navijača

Kraj
90+2' (Kraj)

Završila je Kup utakmica u Cvetkovcu, Hajduk je uvjerljivo slavio 5:1 protiv Tehničara.

Nakon posljednjeg sudačkog zvižduka, najmlađi su uletjeli u teren kako bi što prije došli do dresova i suvenira.

Nadoknada
90 (Nadoknada)

Bit će još dvije minute sudačke nadoknade.

83'

Dogodio se sudar Simića i nogometaša Tehničara, dosta je krvi bilo, a igrač Hajduka će dobiti povez oko glave.

Liječnička služba obje ekipe je odmah ušla na teren.

Gol
69' (Gol)

Evo prvog gola za momčad iz Cvetkovca! Sudač Čuljak je svirao najstrožu kaznu, žuti je zbog prekršaja dobio Atanasov.

Siguran izvođač je bio kapetan i desetka kluba Hudak.

Zamjena
67' (Zamjena)

Nakon dugo vremena Edouk će nastupiti za Hajduk, prošle sezone je odradio samo četiri utakmice, sada je ušao umjesto Vukovića.

Gol
65' (Gol)

5:0 vodi Hajduk! Drugi nastup mladog Šarića za Hajduk i prvi pogodak.

Zamjena
63' (Zamjena)

Mesar i Harambaša ulaze kao svježi igrači Tehničara.

Gol
62' (Gol)

Novi gol za Hajduk! Josip Vuković je povećao vodstvo bijelih poslije ubačaja Lovrencsicsa.

Prema podacima Transfermarkta, ovo je drugi pogodak u seniorskoj karijeri zadnjeg veznog.

Zamjena
58' (Zamjena)

Vrcić i Krolo ulaze za Hajduka, mladi igrači zamijenit će iskusnije Mlakara i Kalika.

Žuti karton
53' (Žuti karton )

Prvi požutjeli igrač na ovom dvoboju je Ivan Vrkić jer je nagazio Stefana Simića.

51'

Liječnička služba Tehničara je ušla na teren kako bi pružila pomoć domaćem igraču.

Zamjena
47' (Zamjena)

Prve šansa u drugom dijelu za Atanasova koji puca preko gola odnosno dvostrukog strijelca Mlakara, Dominik Prpić je ušao za domaće i upisat će prvi službeni nastup.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme u Cvetkovcu na dvoboju Tehničara i Hajduka.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Gotovo je prvo poluvrijeme, Hajduk protiv Tehničara vodi 3:0, ali ima i igrača manje jer je Dimitrov dobio crveni karton.

Gledatelji srčano bodre domaću momčad, ali njihovi ljubimci u prvom dijelu nisu uspjeli zatresti mrežu slavnoga kluba...

12.10.2022., Rasinja - 1/16 finala SuperSport hrvatskog nogometnog kupa: NK Tehnicar - HNK Hajduk. Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

39'

Bači je poprilično aktivan nakon što je umjesto Lovreka ušao u igri, sad je dobro pucao iz voleja, ali preko gola

Crveni karton
34' (Crveni karton )

Hajduk ostaje s igračem manje! Dimitrov je pogriješio, a zatim i srušio Bačija u izglednoj prilici pa mu je sudac pokazao put prema svlačionici

30'

Rutinska utakmica za Hajduk koji vodi 3:0. Bijeli su lakoćom postigli tri gola i utakmicu usmjerili na svoj mlin. Domaćini se trude, ali baš im i ne ide...

Gol
25' (Gol)

GOOOOOL! Hajduk vodi 3:0, Mlakar je opet zabio. Bit će ovo lagana utakmica za goste

Gol
23' (Gol)

GOOOOOL!!!! Hajduk vodi 2:0, Mlakar je u mrežu pospremio Kalikov ubačaj s desne strane

Zamjena
19' (Zamjena)

Lovrek je izašao iz igre, a na travnjaku je Bači

19'

Svi su na stadionu ustali i zapljeskali majstoru Krunoslavu Lovreku koji je izašao iz igre i koji odlazi u igračku mirovinu. Lovrek je dobio prigodne darove, a travnjak je napustio u suzama. Majstore, naklon do poda za sjajnu karijeru!

16'

Pokušaj Atanasova iz daljine, ali nije to bilo opasno za domaću momčad koja dobiva veliku podršku s tribina

12'

Pokušavaju domaćini dugim loptama prebaciti obranu gostiju, ali nogometaši splitskog kluba su koncentrirani

Gol
7' (Gol)

GOOOOOL! Hajduk vodi! Nije dugo trebalo bijelima da zatresu mrežu domaćina. Nakon kornera lopta je na drugoj vratnici pogodila Sašu Vukonića u nogu i odbila se u mrežu

4'

Prava fešta danas je u Cvetkovcu, svi su željeli pogledati utakmicu njihova kluba protiv Hajduka

1'

Počela je utakmica u kojoj se od nogometa oprašta legendarni Krunoslav Lovrek. Više o tome pročitajte ovdje

HAJDUK

Sentić, Lovrencsics, Dimitrov, Simić, Melnjak, Kalik, Vuković, Atanasov, Pukštas, Biuk, Mlakar

TEHNIČAR

Malogorski, Vukonić, Milek, Draguljić, Hudak, Vrkić, Štritar, Lovrek, Erenčić, Belovari, Hlevnjak

Bilo kako bilo, Hajduk će uživati u Cvetkovcu, temperatura je 18 Celzijevih stupnjeva, ali i više od tri tisuće navijača. Dovezene su i pomoćne tribine, a iz niželigaša su najavili da će biti i dobrog nogometa i glazbe i hrane.

Hajduk je danas bez Livaje i Awaziema koji su ozlijeđeni, a nema ni vratara Lovre Kalinića. No, to ostatku momčadi danas ne bi trebao predstavljati problem.

SUCI

Glavni sudac utakmice Tehničar – Hajduk je Ante Čuljak, pomagat će mu Anto Marić i Dejan Vuković, a četvrti sudac je Toni Dadić. Svi su iz Zagreba. Igra se samo jedna utakmica. Ako nakon 90 minuta ne bude pobjednika, igrat će se produžeci, a ako i tada bude neodlučeno, izvodit će se jedanaesterci.

NAJVEĆE POBJEDE

Najveća pobjeda splitskog kluba u Hrvatskom kupu bila je ona protiv Primorca (BnM) kada su s 11:0 slavili u Splitu 17. kolovoza 1993., piše tako na Hajdukovoj službenoj stranici. Osim toga, tamo je ispisano i ime Nikole Kalinića, jedinog igrača iz trenutačne postave Splićana i jednog od najboljih strijelaca u Kupu. Do sada je zabio 11 pogodaka. U povijesti ih najviše ima Tomislav Erceg (21).

Momci trenera Mislava Karoglana baš će protiv Tehničara započeti obranu trofeja kupa koji su prošle sezone osvojili pobijedivši u finalu Rijeku na Poljudu rezultatom 3:1. Rabuzinovo sunce zapelo im je za oko i ove sezone, a Hajduk u pravilu ne gubi od niželigaša. Ipak, kup utakmice su one u kojima su iznenađenja moguća.

Tamošnji niželigaš Tehničar igrat će utakmicu za pamćenje. Klub nedaleko od Koprivnice osnovan je 1974. godine

POČINJEMO

Uovo jesensko doba, kada se sve vrti oko Lige prvaka, malo tko će u Koprivničko-križevačkoj županiji mariti za nju. Jer, u malom podravskom mjestu Cvetkovcu sprema se praznik nogometa. S točno 153 stanovnika, koliko ih je pobrojeno na posljednjem popisu stanovništva, Cvetkovec će u 1/16 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa ugostiti Hajduk (15.30 sati, MaxSport 1).