Objavljeno vijesti danas: 115
11.04.2023. u 22:52
Manchester City svladao je Bayern s 3:0 u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

U prvim utakmicama četvrtfinala nogometne Lige prvaka igranim u utorak Manchester City je na svom terenu nadigrao Bayern sa 3-0 (1-0), dok je milanski Inter kao gost u Lisabonu bio bolji od Benfice sa 2-0 (0-0).

Na Etihadu je domaće u vodstvo doveo Rodri preciznim udarcem sa 20-ak metara u sam gornji desni kut u 27. minuti, da bi prednost povećao Bernardo Silva u 70. minuti. Prethodno je Grealish oduzeo loptu Upamecanu na 25 metara od vrata Bayerna i petom uposlio Haalanda koji je odlično ubacio za Bernarda koji je glavom svladao Sommera. Konačni rezultat postavio je Haaland u 77. minuti, Alvarez je ubacio u kazneni prostor, a Stones glavom spustio loptu za Haalanda koji se prikrao iza leđa neopreznog Pavarda.

Josip Stanišić ostao je na klupi Bayerna.

Na Luzu u Lisabonu Inter je do prednosti stigao pogotkom Barelle koji je glavom u mrežu u 51. minuti spustio ubačaj Bastonija, da bi pobjedu potvrdio Lukaku iz kaznenog udarca u 82. minuti nakon što je Joao Mario neoprezno visoko podigao ruku prilikom pokušaja blokiranja ubačaja Dumfriesa.

Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Petar Musa ostao na klupi Benfice.

U srijedu će svoje prve četvrtfinalne utakmice igrati Milan - Napoli i Real Madrid - Chelsea.

KRAJ (Kraj)

Kraj utakmice! Manchester City svladao je Bayern s 3:0.

90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

87'

Rodri je tukao glavom, Sommer sjajno brani.

Zamjena
80' (Zamjena)

Dvije promjene kod Bayerna. Gnabry i Davies izlaze, a ulaze Muller i Cancelo.

Gol
77' (Gol)

Gol za City, Bayern je potučen! Haaland je zabio za velikih 3:0.

76'

Sommer brani udarac Alvareza.

Gol
70' (Gol)

Gol za City! Greška u obrani teško je koštala Bayern. Upamecano je išao u dribling i izgubio loptu koja je došla do Haalanda. Norvežanin je nabacio za Silvu, a ovaj je glavom pogodio za 2:0.

Zamjena
69' (Zamjena)

Prva promjena i kod Bayerna. Mane umjesto Musiale.

Zamjena
68' (Zamjena)

Promjena kod Cityja. Alvarez umjesto De Bruynea.

57'

Bayern se razbudio, gosti pritišiću u posljednjih sedam, osam minuta.

50'

Katastrofalne greške u obrani Bayerna dovele su City u priliku, no Sommer brani.

49'

Žuti i za Daviesa nakon nepotrebnog prekršaja na De Bruyneu.

Žuti karton
48' (Žuti karton )

Žuti karton dobio je Silva.

46'

Počeo je nastavak.

POLUVRIJEME

Kraj prvog dijela. City je u prvom poluvremenu bio bolji i zasluženo vodi 1:0.

45'

Sane je tukao, bilo je to opasno, no otišlo je pored gola. U Manchesteru pada kiša i to može prevariti vratare.

42'

De Light je bio ozlijeđen, Stanišić se zagrijavao, ali branič Bayerna može nastaviti utakmicu.

34'

Sommer sjajno brani udarac Gundoganu. City je puno bolji.

Gol
27' (Gol)

Gol za Manchester City! Kakav potez Rodrija i spektakularan gol. Na nešto više od 20 metara se oslobodio Musiale, a onda pogodio gornji kut Sommerova gola.

25'

Evo i Bayerna. Musiala je tukao, ali je blokirano. Prvi ozbiljniji napad Bayerna danas.

21'

Haaland je bio u odličnoj situaciji, ali je s vrha kaznenog prostora tukao ravno u Sommera. Najbolja prilika do sada na utakmici.

14'

Sommer je sada zamalo primio bizaran gol, Haaland mu je zamalo na gol-crti uzeo loptu. Čak ju je i dirao vrhom kopačke.

8'

Prošlo je nepunih deset minuta, City je na početku utakmice puno bolji i kontretniji. No, još je rano.

1'

Počela je utakmica!

TAKTIČKE POSTAVE

Ovako će momčadi taktički izgledati.

BAYERN

Sommer - Upamecano, De Ligt, Davies, Pavard - Goretzka, Kimmich - Musiala, Sane, Coman - Gnabry

MAN. CITY

Ederson - Akanji, Dias, Ake, Stones - Rodri, Gundogan, De Bruyne - Bernardo Silva, Grealish, Haaland

STANIŠIĆ NA KLUPI

Poznati su i sastavi. Nama je najzanimljivija informacija da je Josip Stanišić na klupi kod Bayerna.

Ovo je prva utakmica četvrtfinala Lige prvaka. Susret se igra od 21 sat na stadionu Manchester Cityja.

POČINJEMO

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s Ligom prvaka. Pred nama je susret Manchester Cityja i Bayerna.