Švicarac Stricker u polufinalu Next Gen Finala

SUI, ATP Tour, Swiss Indoors
EXPA/ Eibner/ Beaut.Sports/EXPA
10.11.2022.
u 08:15

Stricker je imao meč-loptu i u 'tie-breaku' trećeg seta, ali je Musetti preokretom došao do petog seta, ali ne i do pobjede. Stricker je s učinkom 2-0 osigurao prvo mjesto u skupini uoči posljednjeg kola i dvoboja protiv Tajvanca Tsenga Chun-Hsina.

Švicarski 20-godišnji tenisač Dominic Stricker igrat će u polufinalu Next Gen Finala u Milanu, gdje je u posljednjem meču 2. kola u "Crvenoj skupini" svladao domaćeg miljenika Lorenza Musettija u meču s maksimalnim brojem gemova (35) sa 4-3, (5), 4-3 (6), 3-4 (7), 3-4 (6), 4-3 (3) za dva sata i 26 minuta igre.

Musetti će u četvrtak imati priliku izboriti plasman u polufinale, kad će u izravnom dvoboju za drugo mjesto u skupini igrati protiv Britanca Jacka Drapera koji je u srijedu svladao Tsenga sa 1-4, 4-2, 4-3 (2), 4-2.

U "Zelenoj skupini" sva četvorica tenisača imaju izglede za plasman u polufinale, a najveće ima američki 21-godišnjak Brandon Nakashima (ATP -49.) koji je u srijedu svladao Čeha Jirija Lehečku (ATP - 74.) sa 4-1, 4-3 (2), 4-2. U istoj skupini je u dvoboju dvojice domaćih predstavnika Francesco Passaro (ATP - 119.) svladao Mattea Analdija (ATP - 134.) sa 4-3 (7), 2-4, 3-4 (4), 4-3 (4), 4-3 (8) spasivši pritom tri meč-lopte.

Nakashima je s učinkom 2-0 na vrhu skupine, a po jednu pobjedu i poraz imaju Lehečka i Passaro, dok je na začelju Arnaldi sa 0-2.

U četvrtak će u zadnjem kolu igrati Nakashima - Passaro i Arnaldi - Lehečka. Nakashimi je za plasman u polufinale dovoljan i jedan osvojeni set, dok je preostaloj trojici za to potrebna pobjeda te poklapanje rezultata u drugom meču.

Next Gen Finale - 2. kolo
ZELENA SKUPINA

Brandon Nakashima (SAD) - Jiri Lehečka (Češ) 4-1, 4-3 (2), 4-2
Francesco Passaro (Ita) - Matteo Arnaldi (Ita) 4-3 (7), 2-4, 3-4 (4), 4-3 (4), 4-3 (8)

Jack Draper (VBR) - Tseng Chun-Hsin (Tjv) 1-4, 4-2, 4-3 (2), 4-2
Dominic Stricker (Švi) - Lorenzo Musetti (Ita) 4-3 (5), 4-3 (6), 3-4 (7), 3-4 (6), 4-3 (3)