WTA PARIZ

Šprem se probila u glavni turnir

09.02.2009.
u 14:45

Pobjedom u meču s Njemicom Julijom Görges, 21-godišnjakinjom i 108. tenisačicom s WTA-ljestvice, Hrvatica Karolina Šprem izborila je nastup u glavnome pariškom turniru.

Varaždinka, 145. na ljestvici najboljih igračica svijeta, slavila je za sat i 48 minuta rezultatom 7:6(5), 7:5.

Oba seta Šprem je prelomila u samoj završnici. U izjednačenome prvom gubila je 4:1 u tie-breaku da bi serijom 5:0 došla do prednosti 6:4. Dobila je prvu dionicu meča 7:5.

Suparnicu je breaknula ponovno početkom drugog seta, da bi joj Görges uzratila u osmom gemu izjednačivši na 4:4. Povela je Njemica 5:4 i imala 40:40 na Karolininu servisu, no Šprem je ipak uspjela izdržati pritisak: najprije je izjednačila, a potom odmah u sljedećem gemu ponovno, četvrti put u meču, oduzela servis suparnici za 6:5. Potom je odservirala za pobjedu.

Pobjeda je tim više vrijedna jer je hrvatska tenisačica napravila devet dvostrukih pogrešaka na servisu, u usporedbi s dvije dvostruke pogreške svoje suparnice, a uspjela je spasiti i šest od devet lopti za obrat.