BUNDESLIGA

Schalke dobio Herthu, Rakitić opet bez minute

06.12.2008.
u 18:17

U derbi utakmici subotnjeg programa 16. kola Bundeslige Schalke je u Gelsenkirchenu bez Ivana Rakitića u momčadi pobijedio Šimunićevu Herthu 1-0. Jedini je gol na utakmici djelo Geralda Asamoaha u 65. minuti. Nakon asistencije Jeffersona Farfana nekadašanji je njemački reprezentativac glavom zabio svoj prvi pogodak u sezoni. Kumovao mu je češki vratar gostiju Jaroslav Drobny, koji je zakasnio istrčati na loptu i ostao prenizak.

Schalke je pobjedom moguće prerezao tešku krizu, koja je drmala klub tijekom pet poraza u posljednjih šest službenih nastupa. Hertha je pak upisala prvi poraz nakon četiri uzastopne pobjede, kojima je sastav Luciena Favrea izbio na treće mjesto ljestvice.

Ivan Rakitić nije ulazio s klupe domaćih, dok je Joe Šimunić u obrambenoj liniji gostiju odradio svih devedeset minuta. U 88. je minuti zaradio žuti karton iako je u duelu uz aut-crtu udario Halila Altintopa laktom u obraz. Sudac Kempter mogao mu je pokazati i crveni.

Posljednjeplasirani je Karlsruhe upisao treću pobjedu u sezoni, prvu nakon devet utakmica, tijekom kojih su igrači trenera Edmunda Beckera upisali osam poraza i tek jedan remi. Na svom su travnjaku pobijedili Werder 1-0. Sretno je gol, nakon prekida u 83. minuti, odbijancem zabio Stefan Buck.

Tako je Becker pobjedom proslavio svoj pedeseti bundesligaški nastup na trenerskoj klupi.

Pobjedu je upisao i Stuttgart Markusa Babbela. Sastav iz Švapske slavio je na gostovanju kod Energieja u Cottbusu s čistih 3-0. Strijelci su bili Hilbert, Šimak i Khedira, a za drugi i treći gol suigračima je asistirao Cacau. U domaćem je sastavu svih devedest minuta odradio Ivan Radeljić.

Bayer iz Leverkusena vratio se nakon dva poraza pobjedničkom ritmu. Slavili su nogometaši Bruna Labbadije na gostovanju kod Borussije u Mönchengladbachu 3-1. Dva je pogotka najprije postigao Stefan Kießling, te asistirao Patricku Helmesu za 3-0 u 54. minuti. Jantschke je tek uspio smanjiti nakon ubacivanja reprezentativca Marka Marina iz slobodnog udarca.

Helmes je trenutačno na 12 bundesligaških golova, a Kießling na osam (dodao je i šest asistencija).

Eintracht je bez usluga Kreše Ljubičića u Frankfurtu pobijedio Bochuma 4-0. Dvostruki je strijelac za domaće bio Grk Nikos Liberopoulos. Bili su mu to šesti i sedmi prvenstveni pogodak ove sezone.

U Bielefeldu su Arminia i dortmundska Borussia odigrale bez golova (0-0). Za domaće je cijelu utakmicu odigrao Andre Mijatović, prvi put ove sezone.