Sad ima sve! Sandra Perković je svjetska prvakinja!

Sandra Perković (1)
1/5
11.08.2013.
u 18:09

Sandra Perković s hicem od 67.99 slavila je na Svjetskom prvenstvu u Moskvi čime je osvojila jedino zlato koje joj je nedostajalo.

Sandra Perković osvojila je zlato na Svjetskom prvenstvu u Moskvi! Slavila je s hicem od 67.99 metra i tako uzela jedinu medalju koja joj je nedostajala.

O dominaciji Sandre dovoljno govori podatak da bi joj za zlato bio dovoljan i prvi hitac od 67.52. Drugo mjesto osvojila je danas sjajna Francuskinja Robert-Michon sa 66.28, dok je treća Kubanka Barrios koja je bacila 64.96.

Sa samo 23 godine Sandra je osvojila svjetski, europski i olimpijski naslov. Sve je krenulo sa zlatom na Europskom prvenstvu u Barceloni 2010. Nakon toga nije nastupila na SP-u u Južnoj Koreji 2011. zbog šestomjesečne suspenzije da bi godinu dana kasnije uzela još jedno europsko zlato.

Lani je na Olimpijskim igrama u Londonu bacila 69.11 i popela se na najviše postolje. Prva je diskašica koje je spojila zlata s tri velika natjecanja.

Tijek finala:

19:30 Sandra Perković je svjetska prvakinja! U šestoj je seriji prestupila, ali to više nije bilo važno. Slavila je sa 67.99!

19:29 Sandra Perković je svjetska prvakinja. Oprostit će se hicem!

19:28 Robert-Michon je bacila još jedan dobar hitac - 66.28. To je novi rekord Francuske! Robert-Michon je danas sjajna i zasluženo osvaja srebro.

19:27 Barrios je bacila 63.33 i osvaja broncu!

19:26 U tijeku je posljednja, šest serija. Nadine Muller je ostala bez medalje s hicem 63.22.

19:21
Sandra je u petom bacanju napravila još jedan prijestup. No, to nije toliko važno, zlato je na dotvat ruke.

19:20 U borbi za srebro nema promjene. Robert-Michon je druga, Barrios treća.

19:13 Sad je Sandra na redu. Bacila je 67.80!

19:12 Robert-Michon je uz Sandru najugodnije iznenađenje. Ponovo je bacila preko 65 metara, točnije 65.08.

19:10 Krenula je treća serija. Muller je razočarala još jednim prijestupom, a Barrios ne može preko 65 metara. Sad je i bacila 62.77.

19:01 Gotova je treća serija. Ovo je poredak Perković - 67.99, Robert-Michon - 65.13, Barrios - 64.96. Otpali su Sendriute, Samuels, Perez i Comba.

18:58 Muller je prestupila u trećem hicu i zasad je izvan cura koje osvjajaju medalju. Barrios se nije uspjela probiti na drugo mjesto, i ona je prestupila.

18:53 Robert-Michon se probila na drugo mjesto odličnim hicem od 65.13. Slijedi Barrios pa Muller.

18:50 Sandra je kod trećeg hica izgubila ravnotežu i prestupila. No, još je uvijek uvjerljivo vodeća.

18:49 Završila je i druga serija. Ovo je poredak prve tri Perković (67.99), Barrios (64.96), Muller (64.47). Sandra ide po treći hitac.

18:43 Nadine Muller je bacila 64.47, a Yarelys Barrios je bolja bolja sa 64.96 iz prve serije. Njih dvije će voditi borbu za srebro, dok je Sandra blizu zlata.

18:38 Robert Michon je bacila 61.77, a Perez 62.39. Sendriute još nema medalju, trenutno je četvrta sa 62.54.

18:35 Bacila je 67.99 centimetara! Još bolji hitac!

18:34 Prva serija je gotova, Sandra baca drugi hitac.

18:33 Poljakinja Glanc je posljednja od 12 sportašica u finalu. Ima osmi rezultat s 59.80.

18:32 Argentinka Comba je preuzela sedmu poziciju.

18:31
Australka Samuels, posljednja koja je pobijedila Sandru Perković, je bacila 59.17 što je dovoljno tek za sedmo mjesto.

18:30 Kubanka Barrios, najveća konkurentica Sandri, bacila je 64.96.

18:28
Neimeci Muller je preuzeola drugo mjesto sa 64.12. No, još je uvijek to daleko od Sandre.

18:27 Disk Kubanke Caballero je pao na 62.80. Na drugom je mjestu.

18:26 Kineskinja Tan je druga koja je prestupila.

18:25 Amerikanka Lewis-Smallwood je bacila 57.21, daleko ispod Sandre.

18:24 Litvanka Sendriute je bacila manje od Francuskinje i treća je.

18:23 Francuskinja Robert-Michon je bacila 62.53.

18:22 Kubanka Perez je prestupila.

18:21 Sjajno je bacila prvi hitac! Disk je pao na 67.52. Odličan rezultat!

18:20 Sandra prva baca!

18:15 12 diskašica koje su prošle u finale se predstavljaju publici na stadionu.