Andy Roddick
Reuters
20.02.2010.
u 10:50

"Američki derbi" su u četvrtfinalu ATP turnira u Memphisu (dvorana, tvrda podloga) igrali Andy Roddick i Sam Querrey. Pobijedio je slabije pozicionirani na ljestvici Querrey.

Trenutačno 31. igrač na svijetu je tako osjetio "slatku osvetu" za prošli tjedan kada ga je Roddick pobijedio u San Joseu, makar Querrey tada u cijelom meču nije izgubio niti jedan servis. Ovom prilikom Querrey nije napravio istu pogrešku već je dobio
7:5, 3:6, 6:1.

U prvom setu je bio inferiorniji (spasio je tri break prilike Roddicka), ali je dobio početnu dionicu 7-5, dok je u trećem protutnjao do 6-1 uz dva napravljena break gema. U polufinalu će Querrey igrati protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa koji je nakon dva i pol sata svladao Čeha Berdycha 3:6, 6:3, 7:6(3).

John Isner će nakon pobjede u četvrtfinalu protiv Ive Karlovića za finale igrati s Nijemcem Philippom Petzschnerom.

17:14 20.02.2010.

Karlović je ove godine izvrsno krenuo u sezonu i ono što raduje jesu odlične igre. Ne oslanja se samo na servis, traži i najmanju priliku da napadne. Čim protivnik pošalje sporiju ili kraću loptu, naš se junak izvlači na forhend i preuzima inicijativu. Slijede napadi na protivnikov bekhend i nije se lako obraniti nakon Karlovićevih nasrtaja. Poslije prvoga seta u srazu s Isnerom izgledalo je da će Amerikanac, koji je do tada pokazao neviđenu mirnoću, nastaviti dominirati u izmjenama. No priča se promijenila u nastavku jer je Div sa Šalate zaigrao čvršće, počeo jače udarati i bio mnogo aktivniji u polju. Zato je i u 12. igri došao do set-lopte, ali je nakon drugoga servisa bekhendom loše zahvatio lopticu i nije ju prebacio preko mreže. Valja naglasiti da je Ivo u 2010. godini izgubio četiri 13. igre, ali da je u svakoj opasno uzdrmao protivnika. U prvoj 13. igri protiv Kolje u dva je navrata stizao do malog obrata, ali ga je u nastavku izdao servis. Potom je gubio sa 5:1, ali nije posustao i zatim je prvi došao do set-lopte. Opet je Daviđenko pokazao da spada u svjetski vrh i tu je neugodnost spretno otklonio. Protiv Čilića također je prvi napravio mali obrat, ali je zatim ponestalo koncentracije pri serviranju i propala je prilika da dobije prvi set. U dvoboju s Isnerom imao je najveću šansu. Vodstvo 6:4, potom 6:5 i servis. Nije uspio i valja posebno žaliti zbog toga jer bi u trećemu setu, budući da je podignuo razinu igre, bio u prednosti. Da je ušao u polufinale, osobito zbog Roddickova ispadanja i Querreyjeva nastupanja na dvjema frontama, imao bi veliku priliku da osvoji turnir. Nakon malog obrata, kada je trebalo povećati prednost, Karlović je uvijek servirao na isti način. Uglavnom se protivnik nalazio na lijevoj strani terena i Banderas je gađao bekhend-stranu. Tu će valjati promijeniti, kako bi rekli Talijani, ton i tenora jer je previše puta promašivao. Karlović je tražio teško dostupne kutove i to ga je, u trenucima kada je napetost najveća, ometalo u postizanju cilja. Bolje bi mu bilo da pokuša pogoditi kut dostupniji protivniku, ali istodobno silinom udarca otežati vraćanje dodirnute loptice. P. S. Isnera, koji je rezultatski ove sezone čvrsto među deset najboljih, u 2010. jedino je svladao Murray, ali je upitno kako bi to završilo da je John 13. igru prvoga seta, a bio je stalno u prednosti, riješio u svoju korist. 1 1 Roger Federer SUI 2000 0 90 0 2090 0 2 2 10 Marin Cilic CRO 720 0 500 0 1220 250 3 3 4 Andy Murray GBR 1200 0 0 0 1200 0 1 4 9 Jo-Wilfried Tsonga FRA 720 0 0 0 720 0 1 5 6 Nikolay Davydenko RUS 360 0 250 0 610 0 2 5 7 Andy Roddick USA 360 0 250 0 610 0 2 7 3 Rafael Nadal ESP 360 0 150 0 510 0 2 8 25 John Isner USA 180 0 250 0 430 0 2 9 2 Novak Djokovic SRB 360 0 0 0 360 0 1 9 36 Marcos Baghdatis CYP 90 0 270 0 360 0 3 11 34 Feliciano Lopez ESP 90 0 250 0 340 250 2 12 33 Ivo Karlovic CRO 180 0 90 0 270 45 3 12 13 Gael Monfils FRA 90 0 180 0 270 90 3 14 510 Jaroslav Pospisil CZE 0 0 250 0 250 250 1 15 21 Stanislas Wawrinka SUI 90 0 150 0 240 0 2