Cibona Siena
Renato Branđolica
21.03.2010.
u 20:54

U 22. kolu talijanske Lega A Basket igrači Montepaschi Siene, aktualni prvaci i apsolutni vladari zadnjih godina, doživjeli su prvi poraz.

U Rimu je Lottomatica pobijedila 93-85 uz najboljeg na parketu Jacopa Giachettija koji je ubacio 20 poena uz četiri asistencije. Sjajno je rimska momčad otvorila utakmicu, te su nakon prve četvrtine imali velikih 30-16, a na poluvremenu 50-37. Do kraja ogleda su uspjeli održati prednost.

"Hrvatski" Benetton je upisao poraz kod Cimberio Varesea 90-82, makar je momčad Jasmina Repeše vodila na kraju treće četvrtine 65-62. Ponajbolji su, pak, kod Benettona bili baš Hrvati.

Davor Kus je postigao 15 poena za 33 minute na parketu. Imao je tri asistencije i jedan skok, a iz igre je gađao savršenih 5-5, a sa linije slobodnih bacanja 2-2. Sandro Nicević je za 37 minuta postigao 18 poena uz osam skokova i dvije asistencije. Iz igre je imao šut 3-6, a sa linije slobodnih bacanja 6-6.

Lega A Basket, 22. kolo:
Lottomatica Roma - Montepaschi Siena 93-85
Cimberio Varese - Benetton 90-82
Armani Jeans Milano - Teramo 78-56
Angelico Biella - Cantu 75-86
Scavolini - Montegranaro 89-93

Redoslijed: 1. Montepaschi Siena 21-1, 2. Montegranaro 15-7, 3. Pepsi Caserta 15-7, 4. AJ Milano 14-8, 5. Cantu 13-9...