Prvi poraz Marseillea

Nogomet
26.09.2009.
u 21:41

Nogometaši Marseillea izgubili su u sedmom kolu francuskog prvenstva na gostovanju kod Valenciennesa 3:2 premda su vodili 2:1.

Bili su bolja i dominantnija momčad na terenu, a trener Didier Deschamps izveo je iznimno ofenzivnu momčad obzirom da je počeo utakmicu s trima napadačima (Morientes, Niang i Brandao).

Španjolski je centarfor i doveo goste u vodstvo u 13. minuti, da bi osam minuta potom na 1:1 izjednačio srpski stoper domaćih Biševac. Već minutu kasnije goste je ponovno u vodstvo doveo Senegalac Mamadou Niang svojim petim pogotkom u sezoni. Domaći je sastav izjednačio u 29. minuti, a pobjednički pogodak postigao šest minuta prije kraja utakmice.

Nogometaši PSG-a remizirali su na gostovanju kod Lorienta 1:1, dok je Monaco na svom Louis II stadionu izgubio od Saint-Etiennea 2:1. Za goste su pogotke postigla njihova ovoljetna napadačka pojačanja: Bjelokošćanin Sanogo (Hoffenheim) i Argentinac Bergessio (San Lorenzo).

Le Championnat, 7. kolo:

Auxerre – Grenoble 2:0 (Pedretti 63, Hengbart 83)

Lorient – PSG 1:1 (Mvuemba 40 / Hoarau 45)

Monaco – Saint-Etienne 1:2 (Puygrenier 54 / Sanogo 3, Bergessio 90)

Montpellier – Boulogne 1:0 (Džodić 79)

Nancy – Sochaux 2:1 (Hadji 2-11m, 39 / Martin 81)

Valenciennes – Marseille 3:2 (Biševac 21, Ducourtioux 29, Schmitz 84 / Morientes 13, Niang 22) Lyon – Toulouse (kasnije)