Pobjede Chelseaja i Liverpoola, Kovačić igrao do 79.

Mateo Kovačić
01.09.2018.
u 18:48

Na ljestvici vodi Liverpool i Chelsea s maksimalnih 12 bodova, dok je na začelju West Ham bez bodova.

Nogometaši Chelsea i Liverpoola i dalje imaju maksimalan učinak nakon što su u susretima četvrtog kola engleskog nogometnog prvenstva ostvarili nove pobjede.

Chelsea je na svom travnjaku pobijedio Bournemouth 2-0, dok je Liverpool na gostovanju slavio protiv Leicester Cityja sa 2-1.

Londonski 'Bluesi' su se dugo mučili protiv Bournemoutha i tek su u samoj završnici slomili gostujući bunker. Golove za pobjedu Chelsea postigli su Pedro (72) i Eden Hazard (85). Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić igrao je za domaćine do 79. minute.

1/5

Tri boda je osvojio i Liverpool koji je na gostovanju pobijedio Leicester City 2-1. Gosti su u prvom poluvremenu poveli 2-0 golovima Manea (10) i Roberta Firmina (45), dok je Leicester City u nastavku smanjio u 63. minuti golom Racida Ghezzala nakon velike pogreške vratara 'Redsa' Alissona.

Brazilac je u kutu kaznenog prostora nepotrebno pokušao proći Iheanacha, no Nigerijac mu je 'ukrao' loptu i vratio je Ghezzalu koji zabija u prazan gol za 1-2. Srećom, po goste rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao. Dejan Lovren je i dalje izvan stroja i nije nastupio.

Brighton & Hove Albion i Fulham su odigrali sjajnu utakmicu koja je na koncu završila 2-2. Domaćin je kod rezultata 0-0 u 25. minuti imao kazneni udarac, no Pascal Gross je bio neprecizan. Kazna je stigla u 43. minuti kada je Andre Schurrle doveo londonski sastav u vodstvom, a na 2-0 je povisio Aleksandar Mitrović u 62. minuti. Ipak, Brighton je do konca susreta uspio izjednačiti, a oba gola zabio je Glenn Murray (67, 84-11m). Drugi pogodak Murray je postigao iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Mitrović igrajući rukom u kaznenom prostoru.

West Ham je upisao i četvrti poraz, ovoga puta 'Čekičare' je slomio Wolverhampton. Pogodak odluke zabio je Traore u trećoj minuti sudačke nadoknade.

REZULTATI:
Chelsea - Bournemouth   2-0 (Pedro 72, Hazard 85)
Leicester City - Liverpool 1-2 (R. Ghezzal 63 / Mané 10, Roberto Firmino 45
Brighton & Hove Albion  - Fulham  2-2 (Murray 67, Murray 84-11m / Schurrle 43, Mitrović 62)
Crystal Palace - Southampton  0-2 (Ings 47, Hojbjerg 90+2)
Everton - Huddersfield Town 1-1 (Calvert-Lewin 36 / Billing 34)
West Ham - Wolverhampton 0-1 (Traore 90+3)