Objavljeno vijesti danas: 36
ŠTO KAŽETE?
Povratak na članak

Novosti u nogometu: Predlaže se uvođenje narančastog kartona

Igrač koji dobije narančasti karton izašao bi iz igre na dvije ili tri minute, a za to vrijeme bi bio u posebno ograđenom prostoru.

Komentari 16

Avatar bosanac1951
bosanac1951
17:49 22.01.2014.

Ma glupost, svega 2-3 minute. Ma dok se okreneš prođe vrijeme. Ali ako bi to bilo 15-20 minuta bilo bi učinkovitije.

VL
FI
Fieldhockey
18:54 22.01.2014.

U hokeju na travi postoji zeleni karton. Znači, u utakmici 2x35 zeleni karton je dvije minute, a žuti 5 do 10 minuta izvan igre. Ako se uvodi narančasti karton s vremenskom kaznom, onda bi i svi ostali kartoni trebali bitii s vremenskom kaznom. A dvije minute je premalo za nogomet. Jedna lopta na tribinu i to je to.

VL
Avatar neodgovorni
neodgovorni
17:47 22.01.2014.

neka naprave nesto po pitanju sudske i nogometne politike,barcelona je jako jak klub i imaju mozda najbolji nogomet al mislim da ce se mnogi slozit koliko im sudci idu uz dlaku da nekazem fifa hocu rec da je zalosno da netko tko hoce barcelonu pobijedit mora bit 2 i pol puta bolji!

VL
C5
c54t21q2
17:52 22.01.2014.

Mislim da u nogometnim pravilima ne treba puno mijenjati.Narandzasti karton je glupost koja nadam se nece proci.Po meni trebalo bi ostrije sankcionirati namjerne faulove,laktanje,nesportsku igru i ponasanje,namjerno odugovlacenje i sl ali nikako novoizmisljenim kaznama .Isto tako poostriti kazne za trenere i tehnicko osoblje sa klupe.Nedopustivo je da oni skacu,vicu,provociraju i sl. sudije ,protivnicke igrace i sl. I jos nesto... kaznjavanje kluba zbog ponasanja "njegovih navijaca" je najveci apsurd koji se danas veze uz nogomet.

VL
Avatar djerkov
djerkov
18:09 22.01.2014.

Vrijeme je za neke kvalitetnije promjene.

VL
F4
F48B2
18:37 22.01.2014.

"Odbijanac" nakon izvedenog jedanaesterca ukinuti tj. ako je izvođač jedanaesterca pogodio vratnicu pa se odbila u polje ili je vratar odbio loptu u polje ili iza gola, kazneni udarac je završen i lopta pripada vrataru na ispucavanje s peterca. Timeme je vratar u ravnopravnom položaju s izvođačem. Staviti senzore na vratnice da registriraju je li lopta prešla gol crtu. Uvesti pravilo kao u ragbiju da trener ima pravo dva puta preispitati sučevu odluku za vrijeme utakmice, ponovljnu snimku suci mogu pogledati na monitoru i ukoliko su dosudili pogrešno, promijeniti odluku. Ovo pravilo bi se moralo koristiti u situacijama koje bitno utječu na rezultat, npr. postignut gol iz zaleđa, jedanaesterac i sl.

17:48 22.01.2014.

Sve nove kerefeke koje se planiraju uvoditi treba prvo testirati i vidjeti hoće li to funkcionirati pa tek onda raspravljati je li to dobro ili ne i da li se treba uvoditi.

VL
EB
e.b.
19:42 22.01.2014.

Ono što bi ja ukinuo je meni bezvezno pravilo "gol u gostima". Vjerujem da bi nogomet tada dobio još više na napetosti.

19:59 23.01.2014.

Dvije ili tri minute? Nemogu vjerovat... Nije valjda ozbiljno? To mora da je neko odlucio ko prati drugi sport, ali to je i za ocekivat, FIFI i ostalima se sve krece oko para nije njima nesto kvalitetan nogomet u interesu. Oni to malo kao diskutiraju na veliko da poboljsaju nogomet a to im sluzi da malo one ostale stvari odu u zaborav, mora biti prezentnih tema da nebi bilo ko poceo diskusiju o njihovom pranju novca

19:06 22.01.2014.

...čini mi se da svaka nova garnitura FIFA / UEFA, kao Platini & Blatter pokušava nešto napraviti, ostaviti svoj trag. Zasad mi se čini, u pitanju nogometnih pravila, da samo prave zbrku (primjerice ovo s ofsajdima je sprdačina!) i nisuu baš ništa dobro napravili; toliko lošeg, griješaka i nelogičnosti na glavnim natjecanjima. S druge strane, još od Engleske 66, nameće se tehnički problem prijelaska linije, što se moglo, da se htjelo, jednostavno tehnološki riješiti. Najtjecanja; 1. glomazno i dugotrajno "multikulti" svjetsko prvenstvo (u kojem ne sudjeluju neke odlične EU ili JA reprezentacije, ali je redovita Oceanija i Australija), 2. Dugotrajna, umarajuća Liga prvaka, koja je najmanje to, LIGA PRVAKA zemalja, a najviše liga najbogatijih klubova iz Liga petorice; ne kažem nije zanimljiva, ali onda nek se drugačije zove,