Nitko kao Niko: Kovač stigao do treće pobjede zaredom, pala i Borussia Dortmund

GER, 1.FBL, Bundesliga,  VfL Wolfsburg vs. Borussia Dortmund
1/3
08.11.2022.
u 20:39

Prije toga pobjeđivao je Bochum 4-0 i Mainz 3-0. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo ni ovaj put nije ulazio u igru za Wolfsburg, dok je Marco Pašalić za goste zaigrao od 80. minute.

U prvoj utakmici 14. kola Bundeslige nogometaši Wolfsburga su pred svojim navijačima, s 2-0, svladali dortmundsku Borussiju.

Time je momčad koju vodi hrvatski trener Niko Kovač upisala treću ligašku pobjedu u nizu te u sve te tri utakmice Wolfsburg nije primio ni jedan pogodak. Prije Borussije (D) pobjeđivao je Bochum 4-0 i Mainz 3-0 pa se Wolfsburg zbog svega toga popeo na trenutačno osmo mjesto.

08.11.2022, Volkswagen-Arena, Wolfsburg, GER, 1.FBL, Bundesliga, VfL Wolfsburg vs. Borussia Dortmund im Bild / picture shows Lukas Nmecha (VfL Wolfsburg #10) jubelt nach seinem Tor zum 2:0. Jerome Roussillon (VfL Wolfsburg #15) (r) Foto © nordphoto GmbH / Teresa Kroeger DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video Photo: nordphoto GmbH / Teresa Kroeger/NORDPHOTO

Domaćin je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Nizozemac Van de Ven, dok je pobjeda potvrđena u 91. kada je Nmecha postavio konačnih 2-0. Hrvatski nogometaš Josip Brekalo ni ovaj put nije ulazio u igru za Wolfsburg, dok je Marco Pašalić za goste zaigrao od 80. minute.

Ostale utakmice ovog kola odigrat će se u srijedu, a sastaju se Koeln - Bayer, Leipzig - Freiburg, Union Berlin - Augsburg, Eintracht - Hoffenheim i Schalke - Mainz.