Niko Kovač doživio težak poraz, Borussia zabila četiri komada Wolfsburgu

Cathrin Mueller/REUTERS
10.11.2023.
u 23:15

Lovro Majer igrao je za Wolfsburg od 54. minute.

U prvoj utakmici 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia iz Moenchengladbacha je na svom terenu uvjerljivo svladala Wolfsburg, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, s uvjerljivih 4-0 (2-0).

Strijelci za Borussiju bili su Čvančara (16), Reitz (42), Honorat (64) i Plea (71).

Ovom pobjedom Borrusia se bodovno poravnala s Wolfsburgom, oba sastava imaju po 13 bodova te zauzimaju deveto i deseto mjesto.

Na čelu je Bayer sa 28 bodova, dva manje ima drugi Bayern.

Genoa - Verona 1-0

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Milan Badelj igrao je do 84. minute za Genou koja je u susretu 12. kola talijanskog prvenstva ostvarila važnu 1-0 (1-0) domaću pobjedu protiv izravnog konkurenta za ostanak Verone.

Jedini gol na utakmici postigao je Dragusin u 44. minuti.

Ovom pobjedom Genoa je skočila na 13. mjesto sa 14 bodova, šest više od 18. Verone koja se nalazi u zoni ispadanja.

U prvoj utakmici 12. kola Sassuolo i Salernitana su ranije u petak igrali 2-2 (1-2). Posljednjeplasirani gosti odlično su krenuli u utakmicu i vrlo brzo poveli sa 2-0 preko Ikwuemesija (5) i Dije (17), ali nisu uspjeli upisati prvu pobjedu u sezoni jer je s dva gola domaćima bod spasio Thorstvedt (36, 53). Martin Erlić odigrao je čitav susret za Sassuolo koji se nalazi na 15. mjestu sa 12 bodova, dok je Domagoj Bradarić odigrao drugo poluvrijeme za Salernitanu koja je i dalje na dnu s pet bodova, dva manje od 19. Empolija, a tri od 18. Verone.

Montpellier - Nice 0-0

U prvoj utakmici 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Montpellier i Nice su igrali 0-0.

Vodeća Nice je tako i dalje neporažena u prvenstvu, sada ima 26 bodova, dva više od drugog Paris SG-a koji će u subotu gostovati kod Reimsa, dok je Montpellier 12. sa 12 bodova.

Athletic - Celta 4-3

U prvoj utakmici 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva Athletic Bilbao je na svom terenu svladao Celtu iz Viga sa 4-3 (2-2).

U dramatičnoj utakmici na San Mamesu gosti su vodili sa 1-0 i 2-1, a kod 3-3 nisu iskoristili kazneni udarac da bi domaći do pobjede stigli golom s bijele točke u osmoj minuti sudačke nadoknade.

Aspas (25) je doveo Celtu u vodstvo 1-0, na 1-1 poravnao je Sancet (37) da bi Bamba (41) vratio prednost na stranu gostiju. No, Guruzeta (45+5, 52) je s dva gola preokrenuo na 3-2 za domaće. Larsen (66) je izjednačio na 3-3, a Aspas u 72. minuti nije iskoristio 11-erac za Celtu. No, Berenguer (90+8-11m) nije pogriješio u sudačkoj nadoknadi s bijele točke za pobjedu Athletica.

Peti Athletic sada ima 24 boda, dok je Celta 18. sa sedam bodova. Na vrhu je Girona sa 31 bodom, dva manje ima drugi Real Madrid.