Bojan Bogdanović
Reuters/PIXSELL
27.01.2016.
u 08:35

Miami je pobijedio Brooklyn kao gost 102:98, a domaći Milwaukee je bio bolji sa 107:100 protiv Magica

Bojan Bogdanović i Mario Hezonja imali su identičan učinak u sinoćnjim utakmicama NBA lige, ali njihove momčadi svejedno su izgubile. Dok je za Brooklyn to postalo uobičajeno i situacija s kojom su se pomirili, Orlando je ušao u crnu seriju i sve je dalje od doigravanja.

Naime, u gostima su izgubili protiv Milwaukeeja 100:107 i sad su na omjeru 20-24, dok su Bucksi na 20-27 i time zapravo jedni od konkurenata za najboljih osam na Istoku. Naš Hezonja pridonio je odličnom igrom i za samo 17 minuta uspio šutirati sedam puta, ali i zabiti četiri puta, od čega i jednu tricu. Skočio je i jednom u napadu što zaokružuje dojam. Nažalost, Magic se raspao na samom kraju, u posljednjoj su minuti kod 97:98 primili pet poena i potom su "slali" Buckse na liniju slobodnih bacanja no spasa nije bilo.

Antetokounmpo i Middleton zabili su po 25 za Milwaukee, uz devet skokova mladog Grka. Pridodao im se i Monroe s 21 poenom i 11 skokova. Kod Orlanda Oladipo je zabio 18, a Vučević 16 uz 12 skokova. Nade je sve manje za Orlando ako ovako nastave.

Nje pak odavno nema za Netse, na 12-34 su omjeru i za njih je sezona gotova, već sad moraju gledati prema sljedećoj te napraviti strategiju koja će ih vratiti u konkurenciju najboljih momčadi Istoka, ali i NBA lige. Gostujući Miami Heat, momčad koja poprilično oscilira ove sezone, dobila ih je 102:98, a Bogdanović je igrao pritom 23 minute, zabio 11, skočio dvaput u obrani i imao jednu asistenciju. Više nego pristojan učinak.

Ali ni blizu onoga koji je ostvario Wade u 32 minute. Zabio je 27, asistirao osam puta i četiri puta skočio. Bosh je također zabio 27 za 32 minute i skočio pet puta, ali i skupio četiri izgubljene lopte. Kod Netsa je najefikasniji bio Brgnani s 20.