Marijo Možnik
19.04.2015.
u 17:33

Za odličnu vježbu dobio je visoku ocjenu 14.833.

Marijo Možnik, 28-godišnji Zagrepčanin, postao je je prvi Hrvat sa zlatnom medaljom u gimnastici na europskim prvenstvima.

U kvalifikacijama je jedva prošao, “ugurao” se u finale kao posljednji osmi. A onda eksplozija u finalu. S ocjenom 14,833 osvojio je prvo mjesto u vježbi na preči ispred Britanca Sama Oldhama (14.766) i Grka Vlasiosa Marasa (14.666).

Ovo je druga europska medalja za Možnika. Prvu je osvojio prije tri godine i to, zanimljivo, također u Montpellieru. Tada je bio srebrni. U međuvremenu je osvojio i broncu na Svjetskom prvenstvu u Nanningu prošle godine.

Možnikova medalja je prva zlatna za hrvatsku gimnastiku, ukupno treća na europskim prvenstvima. Pored njegove dvije, broncu je u vježbi na konju s hvataljkama osvojio Robert Seligman, sad već daleke 2008. godine u Lausanni.