Objavljeno vijesti danas: 116
BOGATO FINALE

Modrić slavi 22. trofej u karijeri, Real Madrid osvojio Svjetsko klupsko prvenstvo

FIFA Club World Cup - Final - Real Madrid v Al Hilal
1/5
11.02.2023.
u 22:01

Čak osam pogodaka imali smo priliku vidjeti na susretu Madriđana i saudijskog Al Hilala. Poražena momčad slavi bez obzira na ishod jer im je milijarder princ Alwaleed bin Talal obećao da će svakog igrača bonusom od 266.500 dolara zbog ulaska u finale

Nogometaši Real Madrida po peti su put osvojiti titulu svjetskog klupskog prvaka. Momčad Carla Ancelottija, u kojoj je Luka Modrić krenuo od prve minute, slavio je u finalu Fifa Svjetskog klupskog prvenstva nad Al Hilalom s velikih 5:3 i osvojio trofej kojeg su ranije podizali 2014., 2016., 2017. i 2018. godine.

Pobjeda je očekivana, razlike u ekipama ipak su prevelike, a Real je preko Viniciusa Juniora u 13. i Federica Valverdea u 18. došao do ranog vodstva od 2:0. Moussa Marega s druge strane smanjio je rezultat u 26. pa se na poluvrijeme otišlo s 2:1. Međutim, Karim Benzema u 54. minuti španjolskog prvaka vraća na dva gola prednosti. Po još su jedan pogodak zabili Valverde (58.) i Vinicius (69.).

Ipak, da pobjeda ne bude toliko uvjerljiva pobrinuo se bivši napadač madridskog Atletica Luciano Vietto koji je danas u Al Hilalu. Argentinac je svoja dva pogotka postigao u 63. i 79. minuti. Za našeg Luku Modrića ovo je 22. trofej u bogatoj karijeri.

1/5

Bez obzira na poraz, Saudijci slave s obzirom na to da je njihov klub prvi put u povijesti izborio finale ovog natjecanja. Štoviše, saudijski milijarder princ Alwaleed bin Talal nagradit će svakog igrača bonusom od 266.500 dolara zbog ulaska u finale. S druge strane, Ancelottiju je nagrada za pobjedu u finalu ostanak na klupi. Naime, španjolski mediji pisali su da u Maroku mora slaviti, inače Marca već navodi imena potencijalnih kandidata koji bi ga mogli naslijediti.