Champions League - Semi Final - First Leg - Manchester City v Real Madrid
Lee Smith/REUTERS
08.05.2022.
u 19:51

Vodeći Manchester City sada ima 86 bodova, tri više od drugog Liverpoola, koji je u subotu igrao 1-1 protiv Tottenham Hotspura, a do kraja sezone oba sastava će odigrati po još tri utakmice.

Nogometaši Manchester Cityja izdvojili su se na vrhu ljestvice engleskog prvenstva uvjerljivom 5-0 (2-0) domaćom pobjedom protiv Newcastle Uniteda u posljednjoj utakmici 36. kola.

Domaći su poveli u 19. minuti kada je Sterling u glavom iz blizine poslao loptu u mrežu na dodavanje Cancela, prednost je u 38. minuti udvostručio Laoprte kada je u gužvi pred vratima uspio ugurati loptu preko linije nakon što je Dubravka zaustavio prethodna dva pokušaja njegovih suigrača. U nastavku su se u strijelce još upisali Rodri u 61. minuti kada je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta De Bruynea te Foden u 90. minuti na asitenciju Zinčenka, da bi konačni rezultat svojim drugim golom postavio Sterling u trećoj minuti nadoknade.

Newcastle je siguran u sredini ljestvice, 13. sa 43 boda.

Ranije u nedjelju nogometaši Arsenala učvrstili su se na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Leeds Uniteda, a gosti su nakon ovog poraza pali u zonu ispadnaja. Arsenal je odlično krenuo u utakmicu i nakon samo nešto više od 10 minuta vodio sa 2-0 golovima Nketiaha (6, 11). Kada je Leeds u 27. minuti ostao i s igračem manje nakon isključenja Aylinga, činilo se kako mu prijeti katastrofa, ali sredinom nastavka Llorente (66) je smanjio na 2-1. Ipak, Leeds nije uspio ostvariti pozitivan rezultat.

Četvrti Arsenal sada ima 66 bodova, jedan manje od trećeg Chelseaja, ali i četiri više od petog Tottenham Hotspura. Leeds je, pak, pao na 18. mjesto sa 34 boda jer je Everton kao gost svladao Leicester City sa 2-1 (2-1) te ga pretekao na ljestvici s bodom više.

Everton je poveo odličnim udarcem Mikolenka (6), ubrzo potom Daka (11) je iskoristio pogrešku u obrani gostiju i poravnao na 1-1 da bi novu, pokazat će se ključnu prednost Evertonu osigurao Holgate (31) koji je glavom zakucao loptu u mrežu nakon što je Schmeichel obranio prvi pokušaj gostiju poslije kornera.

Nikola Vlašić je u uvjerljivoj 4-0 (3-0) gostujućoj pobjedi West Ham Uniteda kod otpisanog Norwich Cityja igrao od 76. minute. Kada je naš reprezentativac ušao u igru već je bilo 4-0 za njegov sastav, dvostruki strijelac bio je Benrahma (11, 45+3), a po jedan gol su dodali Antonio (30) i Lanzini (65-11m). Sedmi West Ham sada ima 55 bodova, tri manje uz utakmicu manje od šestog Manchester Uniteda.

REZULTATI 36. KOLA,
Subota:

Brentford - Southampton 3-0 (Jansson 13, Wissa 14, Ajer 79)
Burnley - Aston Villa 1-3 (Cornet 90+1 / Ings 7, Buendia 31, Watkins 52)
Chelsea - Wolverhampton Wanderers 2-2 (Lukaku 56-11m, 58 / Trincao 79, Coady 90+7)
Crystal Palace - Watford 1-0 (Zaha 31-11m)
Brighton and Hove Albion - Manchester United 4-0 (Caicedo 15, Cucurella 49, Gross 57, Trossard 60)
Liverpool - Tottenham Hotspur 1-1 (Diaz 74 / Son 56)
Nedjelja:
Arsenal - Leeds United 2-1 (Nketiah 6, 11 / Llorente 66)
Leicester City - Everton 1-2 (Daka 11 / Mikolenko 6, Holgate 31)
Norwich City - West Ham United 0-4 (Benrahma 11, 45+3, Antonio 30, Lanzini 65-11m)
Manchester City - Newcastle United 5-0 (Sterling 19, 90+3 Laporte 38, Rodri 61, Foden 90)