Mallorca Malaga
AFP
25.04.2010.
u 20:26

Nogometaši Mallorce se bore za četvrto mjesto na ljestvici španjolske Primere, ali su u nedjelju napravili nepredviđeni kiks odigravši samo 1:1 na svom terenu protiv Malage.

Prije ove nedjelje je Mallorca na svom terenu imala 14 pobjeda i dva poraza (Sevilla i Barcelona). Nije ovom prilikom Mallorca pobijedila momčad koja je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje, budući je u 44. minuti crveni karton dobio srpski nogometaš Stepanov.

No, s igračem manje je Malaga čak i povela  pogotkom Nigerijca Obinne u 86. minuti. Domaćin može zahvaliti Adurizu barem na jednom bodu, jer je ovaj zabio u posljednjim trenucima ogleda.

Mallorca trenutačno ima bod više od Seville, no sastav iz Andaluzije tek navečer igra utakmicu 34. kola (gostovanje kod Getafea).

Prema mjestu koje osigurava nastup u Europa ligi (možda čak i Ligi prvaka) jurišaju nogometaši Villarreala. Premda su do 70. minute gubili kod Racing Santandera, pobijedili su na kraju 2:1 pogocima Godina i Brazilca Nilmara, koji je time došao do jubilarnog 10 pogotka u sezoni.

Hrvatski nogometaš Mate Bilić nije igrao za Sporting koji je u Gijonu poražen od Valladolida 2:0. Time je Sporting i dalje ugrožen od ispadanja, imaju samo pet bodova više od Tenerifa koji su na 18. mjestu.