Dejan Lovren
AFP
03.05.2010.
u 09:21

Nogometaši Lyona ostvarili su važnu pobjedu u dvoboju 35. kola francuskog prvenstva. U gostima su s 1-0 svladali Montpellier, izravnog konkurenta u borbi za pozicije koje vode u Europu sljedeće sezone.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren dobro je odradio svoju zadaću na poziciji srednjeg braniča, igrajući u Lyonovoj momčadi svih 90 minuta, baš kao i BiH reprezentativac Miralem Pjenić u veznom redu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Michel Bastos u 72. minuti. Pobjegao je po desnoj strani domaćoj obrani i odličnim udarcem matirao vratara Jourdrena.

Lyon je pobjedom skočio na četvrto mjesto na ljestvici sa 62 boda, dva više od Bordeauxa i Montpelliera. No, Lyon ima i utakmicu manje od tih klubova, kao i od onih koji su iznad njega na ljestvici. Vodeći je Marseille sa 72 boda, Auxerre ima 67 bodova, a Lille na trećem mjestu sa 64 boda. Upravo treće mjesto je zadnje koje vodi u Ligu prvaka (kroz kvalifikacije), a četvrta pozicija je jedina koja omogućuje izlaz u Europa ligu.

Prema tome, Lyon je nakon ove utakmice jako povećao, a Montpellier smanjio izglede za izlazak na eurosku scenu sljedeće sezone.

Le Championnat, 35. kolo:

Saint-Etienne - Lens 1-4 (Diakhate 44 / Akale 55, Jemaa 60, Maoulida 83, 89)

Valenciennes - Lorient 0-0

Lille - Nancy 3-1 (Cabaye 33, Gervinho 35, Frau 49 / Malonga 54)

Boulogne - Nice 3-3 (Blayac 81, Kapo 88, Cuvillier 90 / Remy 32, 56, Hellebuyck 62)

Rennes - Sochaux 1-2 (Marveaux 83 - 11m / Briand 28 - autogol, Gavanon 81)

Bordeaux - Toulouse 1-0 (Ciani 17)