Objavljeno vijesti danas: 124
ZAGREB - RIJEKA 3:1

Krstanović u 13 minuta potopio Rijeku sa tri gola glavom

'26.09.2010., Stadion Kranjceviceva, Zagreb - Nogometna utakmica 9. kola 1. HNL izmedju NK Zagreb i HNK Rijeka. Ivan Krstanovic i Damir Kreilach.  Photo: Goran Stanzl/PIXSELL'
'Goran Stanzl/PIXSELL'
26.09.2010.
u 18:00

Kao melem na ranu turbulentnog Zagrebova mjeseca došla je pobjeda nad Rijekom (3:1).

No, lako je kad u momčadi imate tako raspoloženog Ivana Krstanovića. Zagrebov napadač jučer je triput glavom zabio u prvom poluvremenu. Air-Krsta postao je tako s osam pogodaka najbolji strijelac 1. HNL, a riječku obranu svladao je triput u samo 13 minuta (26., 32. i 39. minuta).

Zabio je osam od dvanaest Zagrebovih ovosezonskih prvenstvenih pogodaka. A bila je to prva prvenstvena pobjeda Luke Pavlovića na klupi Zagreba nakon 16 mjeseci. Pavlović se na klupu Zagreba vratio 24. rujna, a momčad je vodio u sezoni 2008./2009.

Zadnji put slavio je 31. svibnja 2009. godine kada je Zagreb u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Zadar s 3:1. Iako su Riječani jučer pali zapravo neočekivano lako, daleko od toga da nisu imali prigoda. A besanu noć sigurno je imao Sandi Križman koji je pogodio vratnicu, loptu s gol-linije izbacio mu je Tokić, a nekoliko je puta zakasnio.

Pobjeda pjesnika mogla je biti uvjerljivija da Abdurahimi u završnici nije pogodio vratnicu već mrežu, a u prvom dijelu izišao je sam na Lisjaka... Rijekin napadač Radomir Đalović smanjio je na 3:1 u 86. minuti s bijele točke.

Prva HNL, 9. kolo:

Zagreb - Rijeka 3:0

ZAGREB - Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja 400. Sudac Zlatko Šimčić (Koprivnica). Vrijeme kišovito.

ZAGREB: Višić - James, Pavlović, Tokić, Ivanković - Jefthon, Jugović - Jurendić (75. Medić), Šovšić (75. Parlov), Abdurahimi - Krstanović (81. Sukaj). Trener: Luka Pavlović.

RIJEKA: Lisjak - Švrljuga, Budicin, Čagalj, Čaval - Rukavina (83. Čulina), Landeka, Štrok, Kreilach - Križman (72. Gerc), Đalović. Trener: Nenad Gračan.

Strijelci: 1:0 Krstanović (26. Jurendić), 2:0 Krstanović (32, James), 3:0 Krstanović (39, Jugović), 3:1 (Đalović, 11m)