Andrej Kramarić
1/2
10.03.2018.
u 19:26

Hoffenheim je uvjerljivo pobijedio Wolfsburg 3-0, a ovoga puta Andrej Kramarić se nije upisao među strijelce.

U susretu 26. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na Allianz Areni pobijedio HSV 6-0 uz tri gola poljskog napadača Robina Lewandowskog.

Bavarci su rutinski odradili posao i pitanje pobjednika je bilo riješeno nakon prvih 20 minuta igre i vodstva 3-0. Junak utakmice bio je trostruki strijelac Robin Lewandowski (12, 19, 90-11), dva gola je zabio Franck Ribery (8, 81), a među strijelce se upisao i Arjen Robben (55). Lewandowski je u 86. minuti promašio kazneni udarac.

Hoffenheim je uvjerljivo pobijedio Wolfsburg 3-0, a ovoga puta Andrej Kramarić se nije upisao među strijelce. Golove za Hoffenheim zabili su Schulz (18), Gnabry (77) i Guilavogui (80-ag), a hrvatski reprezentativac je igrao do 66. minute.

Augsburg je na gostovanju pobijedio Hannover 3-1, dok su Hertha i Freiburg odigrali 0-0.

Na ljestvici vodi Bayern sa 66 bodova, Schalke je drugi sa 46 bodova, dok je na trećem mjestu Borussia Dortmund sa 42 boda i utakmicom manje.

REZULTATI:
Bayern - HSV            6-0 (Ribery 8, 81, Lewandowski 12, 19, 90-11m, Robben 55)
Hoffenheim - Wolfsburg  3-0 (Schulz 18, Gnabry 77, Guilavogui 80-ag)
Hertha - Freiburg       0-0
Hannover 96  - Augsburg 1-3 (Sane 37 / Gregoritsch 26, 83, Kačar 45+2), M. Gregoritsch 83

Everton slavio, Vlašić opet ni na klupi

Nogometaši Evertona ostvarili su važnu 2-0 (0-0) pobjedu protiv Brighton and Hove Albiona u 30. kolu engleskog prvenstva, a hrvatski veznjak Nikola Vlašić ponovno nije konkurirao za nastup u dresu momčadi s Goodison Parka.

Everton je do pobjede kojom je stigao na trenutačno deveto mjesto ljestvice stigao pogocima Bonga (60-ag) i Tosuna (76).

Everton sada ima 37 bodova, dok je Brighton pao na 11. mjesto sa 34.

U susretu izravnih konkurenata u borbi za ostanak u Premier ligi Newcastle United je na svom terenu uvjerljivo svladao Southampton sa 3-0 (2-0). Dvostruki strijelac za "svrake" bio je Kenedy (2, 29), a konačni rezultat postavio je Ritchie (57).

Newcastle je sada 13. sa 32 boda, dok je Southampton 17. sa 28.

West Ham United nastavio je sa serijom loših rezultata izgubivši treći put zaredom s tri gola razlike, ovoga puta na domaćem terenu od Burnleya sa 0-3 (0-0), a ovaj poraz teško je pao njegovim navijačima koji su u drugom poluvremenu u nekoliko navrata utrčavali na travnjak i prekidali dvoboj. Nakon što su gosti postigli i treći pogodak, vlasnicima kluba Davidu Goldu i Davidu Sullivanu bilo je savjetovano da napuste svečanu ložu iz sigurnosnih razloga.

Burnley je do pobjede u Londonu stigao golovima Barnesa (66) i Woodsa (70, 81). Sedmi Burnley sada ima 43 boda, dok je West Ham pao na 16. mjesto sa 30 bodova, tri više od klubova koji se nalaze u zoni ispadanja.

Pobjeda Bešiktaša, Vida na klupi

Aktualni turski nogometni prvak Bešiktaš u susretu je 25. kola na svom terenu svladao Genclerbirligi s minimalnih 1-0 (0-0) i tako se bodovno poravnao na vrhu ljestvice s Galatasarayem i Istanbulom BB.

Sva tri kluba sada imaju po 50 bodova, no Galatasaray ima jedan susret manje odigran. Galatasaray će u nedjelju na svom terenu dočekati Konyaspor.

Hrvatski reprezentativni branič Domagoj Vida ostao je na klupi Bešiktaša.