Premier League - Manchester City v Everton
1/4
31.12.2022.
u 18:58

"Građani" su protiv Evertona poveli u 24. minuti golom Erlinga Haalanda, već 21. pogotkom norveškog napadača ove sezone. Momčad Pepa Guardiole je imala 74 posto posjeda lopte, 663 dodavanja (232 Everton), uputila je 16 udaraca (dva Everton), imala sedam kornera (Everton jedan), no to nije bilo dovoljno za slavlje.

Nogometaši Manchester Cityja i Newcastle Uniteda propustili su priliku posve se približiti vodećem Arsenalu nakon što su u susretima 18. kola engleskog prvenstva remizirali. City je na svom Etihadu odigrao 1-1 protiv Evertona, dok su Newcastle United i Leeds United na St James Parku odigrali susret bez golova.

"Građani" su protiv Evertona poveli u 24. minuti golom Erlinga Haalanda, već 21. pogotkom norveškog napadača ove sezone. Time je srušio novi rekord - nijedan napadač, naime, nije imao toliko golova u Premier ligi prije Nove godine. Međutim, to nije bilo dovoljno za pobjedu jer je Everton izjednačio u 64. minuti preko Demaraija Greya.

Momčad Pepa Guardiole je imala 74 posto posjeda lopte, 663 dodavanja (232 Everton), uputila je 16 udaraca (dva Everton), imala sedam kornera (Everton jedan), no to nije bilo dovoljno za slavlje.

Priliku za korak bliže "Topnicima" propustile su i "Svrake". Newcastle United je odigrao tek 0-0 protiv Leeds Uniteda prekinuvši seriju od šest uzastopnih pobjeda. Domaćin je imao nekoliko odličnih prilika, ali je francuski vratar llan Stephane Meslier sjajno branio.

Soccer Football - Premier League - Newcastle United v Leeds United - St James' Park, Newcastle, Britain - December 31, 2022 Newcastle United's Bruno Guimaraes in action with Leeds United's Joe Gelhardt and Tyler Adams REUTERS/Scott Heppell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications. Please contact your account representative for further details. Photo: Scott Heppell/REUTERS

U ranije odigranom susretu Manchester United je na gostovanju kod Wolverhamptona slavio sa 1-0. Pobjednički gol zabio je Marcus Rashford u 76. minuti.

Zanimljivo, Unitedova zvijezda je zbog disciplinskog prijestupa utakmicu počela na klupi. Rashford je ušao u drugom poluvremenu, a u 76. je zabio na dodavanje Fernandesa. U 84. minuti je postigao i drugi pogodak, kojeg je poništio VAR zbog igranja rukom.

Nešto kasnije vodeći Arsenal gostuje kod Brightona, a kolo će u nedjelju zaključiti Tottenham - Aston Villa, te Nottingham Forest - Chelsea.

Arsenal vodi na ljestvici sa 40 bodova, City ima 36, Newcastle United 34, a ManU je sada četvrti sa 32 boda.