Roger Federer
1/3
02.04.2017.
u 21:35

Ukupno mu je to 26. turnir iz Masters serije u karijeri, a ove sezone ima fantastičan skor - 19 pobjeda i svega jedan poraz

Roger Federer osvojio je ATP turnir iz serije Masters 1000 koji se igrao u Miamiju. Švicarski tenisač za 95 minuta igre pobijedio je velikog sportskog rivala Rafaela Nadala sa 6:3, 6:4.

U prvom setu vodila se žestoka bitka, oba tenisača imala su problema na svojim servisima, što je rezultiralo s puno prilika za break, a iskoristio ju je Federer pri vodstvu 4:3 te brzo priveo set kraju.

U drugom setu Federer je gubio 4:3 i morao se žestoko boriti na svom servisu, a kad je uspio izjednačiti na 4:4, slomio je Nadala i s dva gema došao do pobjede.

Ovo mu je treći put da osvaja naslov u Miamiju, ali prvi puta nakon čak 11 godina. Te 2006. godine također je u finalu nadvisio Nadala.

Ukupno mu je to 26. turnir iz Masters serije u karijeri, a ove sezone ima fantastičan skor - 19 pobjeda i svega jedan poraz. Zasluge za to idu i našem Ivanu Ljubičiću koji je dio njegova trenerskog tima.

>>Jedna od najljepših sportašica na svijetu otkrila: Pila sam kao nikad prije i bila u depresiji