Objavljeno vijesti danas: 173
Škotska

Celtic otvorio Jelaviću i Rangersima put prema trećem naslovu u nizu

\'Rangers\' Nikica Jelavic watches with Celtic goalkeeper Fraser Forster as his shot goes in off the post during their Scottish League Cup Final soccer match at Hampden Park ,Glasgow, Scotland, March
Reuters
04.05.2011.
u 22:55

Celtic je četvrtim porazom sezone ozbiljno ugrozio šanse za osvajanje naslova škotskog prvaka.

Zeleno-bijeli iznenađujuće su posrnuli (2:3) na gostovanju kod Invernessa u zaostaloj utakmici 31. kola.

Domaćini su u vodstvo došli u 7. minuti autogolom Mulgrewa, no Celtic se već nakon dvije minute vraća u igru pogotkom Commonsa. Inverness tada pogocima Munroa u 53. i Sutherlanda u 62. dolazi do nedostižne prednosti, a poraz glasgowske momčadi ublažio je Commons s bijele točke u 3. minuti sudačke nadoknade.

Tri kola prije kraja, Glasgow Rangersi našega Nikice Jelavića imaju bod više i priliku osvojiti treći uzastopni naslov.

Poredak nakon 35. kola: Rangers 84, Celtic 83...