Borussia, Napoli
26.11.2013.
u 20:00

Peto kolo Lige prvaka u utorak je ponudilo mnogo uzbuđenja i iznenađenja

Peto kolo Lige prvaka bilo je poprilično zanimljivo i donijelo nam nekoliko iznenađenja.

U derbiju kola u Dortmundu su se sastali Borussia i Napoli, a slavili su domaćini rezultatom 3:1. Momčad Jurgena Kloppa bila je pod velikim pritiskom uoči utakmice, poraz ju je mogao izbaciti iz natjecanja već u grupnoj fazi pa su njegovi igrači odlučno krenuli i poveli već u desetoj minuti. Lewandowski je srušen u kaznenom prostoru, sudac pokazao na bijelu točku, a Reus sigurno realizirao. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a u 60. je Blaszczykowski zabio za 2:0 nakon odlične kontre.

11 minuta kasnije Insigne je smanjio na 2:1, da bi u 78. Aubameyang postavio konačan rezultat. Upravo je taj gol puno značio Borussiji jer je tako postigla bolji omjer u međusobnim utakmicama s Napolijem pa joj pobjeda protiv Marseillea u posljednjem kolu garantira prolaz dalje, dok Napoli mora pobijediti Arsenal s tri razlike želi li biti drugi na ljestvici. U drugoj utakmici ove skupine Arsenal je pobijedio Marseille 2:0.

Milan je nakon pet utakmica zaredom bez pobjede svoje frustracije izliječio u gostima kod Celtica i pobijedio 3:0, Basel je i drugi put ove sezone pobijedio Chelsea, a pobjednički pogodak zabio je u 87. minuti. Austria je uspjela odigrati 1:1 u Portu, dok su Steaua i Schalke odigrali bez pogodaka.

Borussia - Napoli 3:1

90' Gotova je utakmica, Borussia je pobijedila 3:1

78' GOOOL!!! Aubameyang je sada i zabio. Nakon akcije s Lewandowskim povisio je na 3:1

75' Kakva prilika za Borussiju! Aubameyang, koji je prije nekoliko minuta ušao u igru, išao je sam na Reinu, ali mu je vratar Napolija obranio

71' GOOOL! Borussia je pogriješila na sredini terena, a u kontri je Insigne smanjio na 2:1

60' GOOOL!!! Higuain je imao priliku za Napoli, ali obranio je vratar Borussije, a u kontri je Blaszczykowski zabio za 2:0

54' Dvije dobre prilike imala je Borussia, ali Reus i Blaszczykowski su bili neprecizni

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, Borussija vodi 1:0.

44' Grosskreutz je odlično prošao po desnoj strani, ali je onda pokušao ubaciti pa je prebacio sve igrače u kaznenom prostoru

37' Albiol je dobio žuti karton zbog preoštrog starta nad  Mkhitaryanom

32' Lijepu i brzu akciju odigrala je Borussia, na kraju je pucao Lewandowski, ali pokraj gola

28' Opasno je sada bilo pred vratima Borussije. Callejon je odlično prošao po desnoj strani, ali njegov udarac zaustavila je vratnica

18' Reus je imao slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, ali reina je odlično obranio njegov pokušaj

15' Lewandowski je imao dobru priliku, ali je pucao pokraj gola

10' GOOOL!!! Reus je siguran realizator, Borussia vodi 1:0

9' Jedanaesterac za Borussiju, Lewandowski je srušen u kaznenom prostoru!

1' Počela je utakmica u Dortmundu, a evo i sastava:

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Grosskreutz, Bender, Papastathopoulos, Durm - Nuri Sahin, Kehl - Blaszczykowski, Mkhitaryan, Reus - Lewandowski

Napoli: Reina - Maggio, Albiol, Fernandez, Armero - Behrami, Džemaili - Callejon, Pandev, Mertens - Higuain

Arsenal - Marseille 2:0

65' GOOOL!!! Još jedan gol zabio je Wilshere, Arsenal je blizu osmine finala Lige prvaka

1' GOOOL!!! Odmah na početku Arsenal je poveo, strijelac je Wilshere!

Ajax - Barcelona 2:1

49' Veltman je skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton, a Xavi smanjio na 2.1

41' GOOOL!!! Još jedan gol Ajaxa koji sad već vodi 2:0. Hoesen je strijelac!

18' GOOOL!!! Nizozemci vode protiv moćne Barcelone, strijelac je Serero

Celtic - Milan 0:3

60' GOOOL!!! Balotelli je zabio za 3:0 i tako stavio točku na i

50' GOOOL!!! Zapata je povisio vodstvo gostiju na 2:0

13' GOOL!!! Milan vodi protiv Celtica, Kaka je zabio

Basel - Chelsea 1:0

87' GOOOL! Basel je poveo protiv Mourinhove momčadi, Salah je zabio

Steaua - Schalke 0:0

Porto - Austria 1:1

49' GOOOL!!! Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Jackson Martinez je izjednačio na 1:1

11' GOOOL!!! Kienast je zabio, gosti vode 1:0