marco reus
1/5
31.10.2015.
u 20:49

Schalke je kod kuće odigrao 1:1 protiv Ingolstadta. Gosti su poveli preko Levelsa u 39. minuti, dok je bod Schalkeu spasio Sane u 77. minuti. Sead Kolašinac je igrao prvih 45 minuta za domaćini.

U pet utakmica subotnjeg programa 11. kola Bundeslige domaćini nisu slavili, a do jedine dvije gostujuće pobjede stigle su dvije Borussije, piše Goal.

Dortmund je lov na Bayern nastavio slavljem kod Werdera 3:1. Žuto-crni su poveli preko Reusa u 9. minuti, a domaćin se vratio u 32. preko Ujaha. Ipak, na odmor Borussia odlazi s prednošću zahvaljujući golu Mhitarjana u 44. minuti. Konačnih 3:1 postavio je Reus u 72. minuti.

Borussia Mönchengladbach bila je još uvjerljivija, s 4:1 su dobili Herthu u Berlinu. Wendet i Raffael su donijeli gostima 2:0 na odmoru, a u 54. minuti za 3:0 je azbio Xhaka. Počasni gol domaćini su zabili u 82. minuti s bijele točke preko Baumjohanna. Konačnih 4:1 u sudačkoj nadoknadi je postavio Nordtveit.

Augsburg i Köln su u sjajnoj utakmici odigrali 3:3. Gosti su poveli 2:0 preko Muta, ali domaćini rade potpuni preokret. Ipak, gostima je trećim golom na utakmici bod u 93. minuti donio Muto.

Köln i Hoffenheim odigrali su bez pobjednika (0:0). A u posljednjem susretu dana je Wolfsburg pobijedio Bayer Leverkusen 2:1.