Borussia (D) i Bayer uvjerljivi, Bayern se vratio na pobjedničku stazu

Lewandowski
Reuters/Pixsell
18.04.2015.
u 17:50

Bayern je slavio u gostima kod Hoffenheima (2:0) pogotkom Rodea (38.) i autogolom Becka (90.+3).

Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen ostvarili su uvjerljive pobjede u 29. kolu njemačkog prvenstva dok se Bayern vratio na pobjedničku stazu nakon šokantnog poraza kod Porta u Ligi prvaka.

Žuto-crne nije poljuljala vijest o odlasku trenera Jürgena Kloppa na kraju sezone jer napunili su mrežu Lakićevog Paderborna (3:0). Dubrovčanin je igrao do 72. minute, a za domaće su pogađali Mkhitaryan (48.), Aubameyang (55.) i Kagawa (80.).

Bayer je bio još uvjerljiviji. Sa četiri pogotka srušio je Hannover (4:0), a Tin Jedvaj ušao je u igru u 74. minuti. Dotad su mrežu zatresli Toprak (20.), Brandt (40.), Papadopoulos (49.) i Kießling (70.).

Ostali rezultati današnjih utakmica: Freiburg - Mainz 2:3, Hertha - Köln 0:0.

Poredak: Bayern 73 boda, Wolfsburg (-1) 60, Bayer i Borussia (M) po 54, Schalke (-1) 41 bod...