Bayern pobijedio Wolfsburg 1:0, Hrvati ostali bez municije

Thomas Müller, Bayern, Wolfsburg (1)
Reuters/Pixsell
28.09.2013.
u 17:27

Najveću opasnost svom bivšem klubu predstavljat će Ivica Olić, koji kao i Mandžukić ima četiri pogotka na kontu

U sedmom kolu Bundeslige sastali su se Bayern i Wolfsburg, a domaća momčad pobijedila je 1:0. Jedini pogodak na utakmici zabio je Thomas Müller u 63. minuti nakon asistencije Riberyja.

Utakmica nije bila zanimljiva i nije obilovala prilikama, posebno u prvom dijelu, ali Bavarci su stigli do vrijedna tri boda. Mario Mandžukić startao je od prve minute, ali nije uspio postići pogodak. Štoviše, u 80. minuti promašio je zicer koji mu je namjestio Shaqiri. Šest minuta kasnije napustio je travnjak.

S druge strane, Ivica Olić za Wolfsburg je igrao do 84. minute, a Ivan Perišić u igru je ušao u 68. minuti.

Dortmundska Borussia pobijedila je Freiburg 5:0. Po dva gola zabili su Reus i Lewandowski, a jedan je dodao Blaszczykowski.

Ostali rezultati: Bayer - Hannover 2:0, Hertha - Mainz 3:1, Hoffenheim - Schalke 3:3

>>Menadžer koji je preselio Mandžukića u Real je lažnjak

>>Modrić dočekuje Atletico, Olić i Perišić s vukovima u Münchenu

Tijek susreta:

Objavljeni su sastavi momčadi, za Bayern će igrati: Neuer, Rafinha, Boateng, Dante, Alaba, Lahm, Müller, Schweinsteiger, Robben, Ribéry, Mandžukić

Wolfsburg: Benaglio, Träsch, Naldo, Knoche, Rodriguez, Polak, Luiz Gustavo, J. Koo, Diego,Schäfer, Olić

1' Počela je utakmica u Münchenu

7' Prvu pravu priliku imao je wolfsburg, nakon kornera glavom je pucao Gustavo, ali Neuer je obranio

10' Bayern nije silovito ušao u utakmicu, Wolfsburg odlično stoji na terenu i ne dopušta mu da razvije svoju igru

23' Pokušao je Alaba iz slobodnog udarca, ali je pucao pokraj gola

35' Prošlo je već 35 minuta utakmice, ali zasad je prilično nedinamična, nema ni tempa ni pravih prilika

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, rezultat je 0:0.

46' Počelo je drugo poluvrijeme

56' Bayern je bolje otvorio drugo poluvrijeme, imao i nekoliko poluprilika, ali ne može zabiti gol

58' Velika prilika za Wolfsburg! Nakon ubačaja s desne strane, Schäfer je glavom pucao na prazan gol, ali je promašio

63' GOOOL!!! Ribery je prošao po strani, ubacio u sredinu, mandžukić nije stigao na loptu, ali je Müller zabio za vodstvo Bayerna.

68' Perišić je ušao u igru za Wolfsburg

72' Mandžukić je dobio žuti karton

80' Velika prilika za Bayern! Shaqiri je nesebično poslužio Mandžukića koji je išao sam na vratara, ali nije uspio zabiti

84' Olić je izašao iz igre, a ušao je Calugiuri

86' Dvije minute nakon Olića, teren je napustio i Mario Mandžukić

90' Gotova je utakmica, Bayern je pobijedio 1:0.