Lionel Messi
Reuters/Pixsell
23.04.2021.
u 00:03

Leo Messi je Barceloni donio prednost u osmoj minuti, ali samo četiri minute poslije gosti su izjednačili.

Nogometaši Barcelone svladali su Getafe s 5-2 u posljednjoj utakmici 31. kola La Lige odigranoj u četvrtak na Camp Nou.

Leo Messi je Barceloni donio prednost u osmoj minuti, ali samo četiri minute poslije gosti su izjednačili. Angel je zahvatio loptu i poslao ju tako da bi vjerojatno završila u autu, ali joj se na putu našao nesretni branič Barcelone Clement Lenglet i preusmjerio ju u vlastitu mrežu za 1-1.

Igrači Getafea odužili su se u 28. minuti. Messi je krenuo u slalom prema vratima Getafea, ali mu je jedan od suparnika na tridesetak metara izbio loptu koja je krenula prema golu između dvojice središnjih braniča. U općoj smušenosti, Chakla je s ruba kaznenog prostora, ne gledajući prema vrataru, poslao loptu prema vratima. No, vratar Soria je već bio krenuo prema lopti i samo je mogao gledati kako ona odlazi daleko od njega te uz desnu vratnicu ulazi u mrežu.

U 33. minuti Messi je drugim pogotkom donio dva gola prednosti Barceloni.

Turčin Unal smanjio je zaostatak Getafea u 69. minuti iz kaznenog udarca. Pobjedu Barcelone potvrdili su Araujo u 87. minuti i Griezmann u trećoj minuti sučevog dodatka realizirao kazneni udarac za konačnih 5-2 i povratak na treće mjesto.

Španjolska - 31. kolo
Atletico M. - Huesca      2-0 (Correa 39, Carrasco 81)
Granada - Eibar           4-1 (Soldado 21, 77, Puertas 37, Kennedy 81 / Kike 64)
Real S. - Celta Vigo      2-1 (Portu 25, Januzaj 39 / Mallo 22)
Barcelona - Getafe        5-2 (Messi 8, 33, Chakla 28-ag, Araujo 87, Griezmann 90+3-11m / Lenglet 12-ag, Unal 69-11m)