ATP

ATP Miami: Ferrer izbacio Čilića

31.03.2009.
u 00:33

Španjolac David Ferrer savladao je najboljega hrvatskog tenisača Marina Čilića 3:6, 6:3, 6:4 u trećem kolu ATP 1000 turnira u Miamiju nakon dva sata i sedam minuta igre.

U meču punom preokreta Ferrer, 12. tenisač svijeta i 11. nositelj turnira, na kraju je pokazao više snage i strpljenja i uspio uzvratiti Čiliću za poraz u trećem kolu Australian Opena ove sezone gdje je hrvatski tenisač slavio 7:6(5), 6:3, 6:4.

U prvom je setu Čilić napravio break već u drugom gemu te je čvrsto držeći svoj servis došao do 6:3. U drugom je setu bilo puno prilika na obje strane na početnim udarcima. Već u drugom gemu Čilić je spasio četiri break-lopte, u trećem je propustio realizirati jednu na Ferrerov servis, dok je u četvrtom uspio spasiti 0:40. Ipak, Čilić je popustio konstantnom Ferrerovu pritisku u sedmom gemu kod zaostatka 4:3, te je kasnije Ferrer sigurno servirao za set.

U tim je trenucima Ferrer djelovao puno svježije i agresivnije, što se dokazalo i početkom trećeg, odlučujućeg seta, u kojem je iskoristio četvrtu break-loptu u tom gemu za break i vodstvo 2:1. Kod vodstva Španjolca 3:2 Čilić je uspio vratiti break i izjednačiti na 3:3, ali tada ponovno gubi svoj servis.

Vraća ga već u idućem gemu za 4:4, ali i ponovno je nesiguran na svom servisu i gubi ga za vodstvo Ferrera 5:4. U desetom je gemu španjolski tenisač sigurno odservirao i bez izgubljenog gema okončao meč u svoju korist i tako izjednačio omjer protiv Čilića na 1:1.

Ferrerov sljedeći protivnik bit će Aregntinac Juan Martin del Potro, šesti nositelj turnira.