Athletic pobjedom preskočio Simeonea, treći su na ljestvici

Copa Del Rey - Athletic Bilbao v Real Madrid
1/3
09.11.2022.
u 04:00

S dva se pogotka istaknuo Gorka Guruzeta, a pobjedu je potvrdio Daniel Vivian. Nakon novog slavlja, sada imaju 24 boda.

Nogometaši Athletica svladali su u Bilbau Valladolid sa 3-0 (1-0) i privremeno došli na treće mjesto ljestvice španjolskog prvenstva.

Gorka Guruzeta je bio dvostruki strijelac za baskijsku momčad. Prvi pogodak je postigao u 19. minuti, a drugi u 51. Strijelac trećeg gola za domaćine bio je Daniel Vivian u 78. minuti.

U prvoj utakmici 14. kola Girona je slavila sa 2-1 na gostovanju kod Elchea. Pol Lirola je u 19. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi u 39. minuti gosti izjednačili preko Ivana Martina. Pobjedu Gironi donio je Valentin Castellanos pogotkom u 66. minuti.

Girona je sa 16 bodova privremeno došla do 13. pozicije, dok je Elche prikovan za dno sa samo četiri boda.