Argentina i Brazil upisali gostujuće pobjede, Kolumbija doživjela katastrofu

Brazil - Peru
Reuters/Pixsell
18.11.2020.
u 16:00

U prvim dvobojima 4. kola Venezuela je kod kuće svladala Čile s 2-1, dok je Ekvador u Quitu s čak 6-1 nadigrao Kolumbiju.

Nogometaši Argentine i Brazila zabilježili su u 4. kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2022 gostujuće pobjede kod Perua i Urugvaja.

Brazilci su slavili u derbiju kola u Montevideu protiv Urugvaja s 2-0 i nakon četiri kola vode na ljestvici s maksimalnih 12 bodova. Iako bez prve zvijezde Neymara, Brazilci su prikazali odličnu predstavu, pogotovu u prvom dijelu, a Urugvaj je doživio tek drugi poraz kod kuće u zadnja čak 32 susreta. Peterostruke svjetske prvake u vodstvo je doveo u 33. minuti veznjak  Juventusa Arthur udarcem s ruba kaznenog prostora, a u zadnjim trenucima prvog dijela Richarlison iz Evertona je udarcem glavom zabio za 2-0. To je bio i konačan rezultat, a u drugom dijelu igralo se vrlo grubo, pa je isključen napadač domaćih Edinson Cavani. Urugvajci su igrali bez Luisa Suareza koji je zaražen koronavirusom.

Argentinci su u Limi pobijedili Peru s 2-0 također golovima postignutim u prvom poluvremenu. U 17. minuti napadač Stuttgarta Nicolas Ivan Gonzalez zabio je za 1-0, a jedanaest minuta kasnije Lautaro Martinez je zaobišao vratara i postavio konačnih 2-0. Lionel Messi nakon četiri utakmice kvalifikacija ostao je na jednom jedinom postignutom zgoditku, a Argentina je nakon 20 godina povezala tri pobjede u gostima.

U prvim dvobojima 4. kola Venezuela je kod kuće svladala Čile s 2-1, dok je Ekvador u Quitu s čak 6-1 nadigrao Kolumbiju.  Kolumbija je gadno stradala u Ekvadoru, po prvi puta nakon 1977. godine primila je čak šest golova, a zamimljivo je da su u prethodnih 16 međusobnih dvoboja Ekvadorci zabili Kolumbijcima šest pogodaka. Arboleda (7), Mena (9), Estrada (32),Arreaga (39), Plata (78) i Estupiñán (90+1) nemilice su punili mrežu Kolumbije, za koju je počasni gol zabio James Rodriguez iz penala.

Kolumbija je prije četiri dana izgubila 0-3 kod kuće od Urugvaja i vrlo loše je započela kvalifikacije.

Čile je poražen u Caracasu od Venezule (1-2), kojoj su to prvi bodovi u kvalifikacijama. Del Pino je u 9. minuti doveo domaćine u vodstvo, a u 15. minuti je za Čile izjednačio Arturo Vidal. Pobjedu je Venezueli donio Rondón golom devet minuta prije kraja.

U Asuncionu je Boliviju samo 18 minuta dijelilo od pobjede kod Paragvaja, no u 72. minuti Kaku je zabio gol za konačnih 2-2. Bolivija je zadnji puta bila na SP 1994. godine, a ovo im je prvi bod u ovim kvalifikacijama, dok Paragvaj nema nijedan poraz, uz tri remija.

Četiri prvoplasirane južnoameričke reprezentacije idu izravno na SP 2022, dok petoplasirana ekipa igra interkontinentalni baraž.

Ekvador - Kolumbija       6-1
Venezuela - Čile          2-1
Paragvaj - Bolivija       2-2
Urugvaj - Brazil          0-2
Peru - Argentina          0-2

1. Brazil          4  4 0 0  12:2  12
2. Argentina       4  3 1 0   6:2   9
3. Ekvador         4  3 0 1  13:6   9