Marko Pantelić
Reuters
14.03.2010.
u 20:08

U derbiju 27. kola nizozemske nogometne lige Ajax je na svojoj Amsterdam Areni, pred 50.984 gledatelja, pobijedio PSV 4:1.

Siem de Jong, Urby Emanuelson i Marko Pantelić doveli su "kopljanike" u 3:0 vodstvo, nakon čega je Balazs Dzsudzsak u 82. minuti smanjio na 3:1. Sjajni Ajaxov Urugvajac Luis Suarez u 90. je minuti postavio konačan rezultat svojim 27. pogotkom u 26. prvenstvom nastupu ove sezone. Upisao je tijekom njih također i 14 asistencija.

Ajax je ovom pobjedom pomogao vodećem Twenteu, koji sada ima pet bodova prednosti pred drugoplasiranim PSV-om. Ajax je treći sa šest bodova zaostatka za sastavom iz Enschedea, koji vodi Steve McClaren.

Ajax je pobijedio 13. put ove sezone na svom travnjaku u 14. utakmici (jednom su remizirali). Igrači Martina Jola imaju gol-razliku 50-4 pred svojom publikom.