EP U NORVEŠKOJ Nakon tri pobjede Hrvatska poražena od iskusnih Danaca

Iz minute u minutu

22.01.2008.
u 19:49

Hrvatska - Danska 20:30

Hrvati su u prva tri susreta u skupini I pobijedili Poljsku, Češku i Sloveniju (dva puta s pet i jednom s četiri razlike) te završili kao prvoplasirana momčad, dok su njihovi protivnici pobijedili Crnu Goru i Rusiju, a izgubili u posljednjem susretu od domaćina Norveške.

Danska je reprezentacija koja ima tri bronce u nizu sa Europskih prvenstava (u Švedskoj, Sloveniji i Švicarskoj) te treće mjesto sa Svjetskog prvenstva u Njemačkoj te su momčad koja ima velike izglede za novu medalju.

Izbornik Ulrik Wilbek, koji se proslavio vodeći žensku reprezentaciju, čak najavljuje kako je u Norveškoj momčad doveo po najsjajniju medalju.

Hrvatska je na posljednja dva Europska prvenstva s Dancima igrala susrete za broncu i oba puta izgubila. Tada je problem bio izostanak Balića, odnosno Metličića, no i u ovom susret Balić, Metličić, Lacković i Valčić neće biti u potpunosti spremni. Posljednji puta susreli su se u Manhaimu, također na početku drugog kruga, a naši su slavili 28:26.

Igralo se u dvorani Idrettshall od 18:15 sati.

Tijek susreta:

U tijeku je sviranje himni, očekujemo početak prvog dijela.

Hrvatska igra u plavim dresovima, a Danci u bijelim kompletima.

0:0 - Susret u kojem Hrvatska ima prvu meč loptu za ulaz u polufinale otvorili su Danci.

0:1 - Sondergaard je nakon 30 sekundi iz daljine matirao Alilovića za prvo vodstvo na susretu.

Kaleb je u sljedećem napadu loše pucao, no danski vratar je obranio.

Metličić je također promašio te nakon tri minute Hrvatska ima tri nerealizirana napada.

0:2 - Alilović je također s dvije obrane zaustavio danske napade, no Danci povisuju na dva razlike.

1:3 - Vori je prvi probio led, no Danci su uzvratili. U sljedećem je napadu Lacković propustio smanjiti razliku.

2:4 - Vori je jedini raspoložen nakon 9 minuta igre, ali Knudsen održava prednost Danaca.

3:4 - I Horvat se priključio Voriju, te s lijeve strane iskosa pogodio mrežu protivnika. Horvat je odlično iskoristio priliku koja mu se pružila nakon otkazivanja Džombe.

3:6 - Christiansen je u 11. minuti povisio na tri razlike za Dance, po prvi puta na susretu. Hrvatska je dobila novi sedmerac, no odličan vratar po drugi puta brani svoju mrežu.

Metličića je Jeppesen u 12. minuti udario u nos te je zbog teškog prekršaja dobio crveni karton.

4:6 - Nakon brze kontre oporavljeni Metličić je smanjio na dva razlike.

4:7 - Iako s igračem više, naši nisu uspjeli smanjiti tri gola prednosti Wilibekove momčadi.

4:9 - Lindberg je u 17. minuti prvi puta postavio četiri razlike, a zatim je Christiansen povisio na čak pet razlike za Dance.

Špoljarić nije uspio pogoditi iz daljine, a Hvidt upisao svoju sedmu obranu nakon 18. minuta igre.

4:10 - Nakon što su se Danci odvojili na šest razlike, Červar je pozvao time-out.

5:10 - Vuković smanjuje u 19. minuti na pet razlike. Naša obrana 3-2-1 slabo funkcionira.

6:11 - Metličić je u 23. minuti zabio tek šesti gol, svoj treći na susretu.

6:13 - Danci i dalje održavaju prednost, a naši ne mogu pronaći načina kako savldati Hvidta. Ni Ivano Balić nema recept, četiri puta je neuspješno pucao.

7:14 - Zlatko Horvat je četiri minute prija kraja prvog dijela zabio svoj drugi gol, no Lindberg vraća na sedam razlike.

I statistika je na strani Danaca, što pokazuje podatak da vratar Hvidt ima čak deset obrana od 17 udaraca na svoj gol.

8:14 - Prvi gol iz petog pokušaja Ivana Balića u 29. minuti!

Hvidt je vrlo raspoložen, brani novi udarac s lijeve strane Zlatka Horvata.

8:15 - Nakon što je Špoljarić pogodio vratnicu, Nielsen diže na novih sedam razlike.

Poluvrijeme 9:15 - Balić je u posljednjoj sekundi zabio svoj drugi gol i smanjio na šest razlike. Vratar Danaca ima 11 obrana u prvom dijelu.

Utakmice je nastavljena, Hrvatska mora dostići šest razlike. Lacković je pokušao iz daljine, no Hvidt, naravno, brani...

10:16 - Lindberg iz četvrtog pokušaja četvrti puta pogađa, a iz kontre Lacković smanjuje.

11:17 - Jedino Horvat zna kako prevariti danskog vratara, te u 34. minuti postiže svoj treći gol iz petog pokušaja.

11:18 - Lindberg je nepogrešiv, održava prednost od sedam razlike.

11:19 - Ni Somić, koji je zamijenio Alilovića, ne može zaustaviti Danske napade, a golom kroz njegove noge Danci odlaze na osam razlike.

12:20 - Knutsen iz pada zabija u donji lijevi kut, u kojem je stajao Somić. Alilović se vraća na gol, jer Somić ništa ne može obraniti. Metličić je zabio u 38. minuti.

13:20 - Vukić postiže svoj prvijenac na Europskom prvenstvu u 40. minuti četvrtog susreta.

13:21 - Cristiansen je precizan sa sedam metara, novih osam razlike za Dance.

Novi neiskorišteni napada za Červarove izabranike u 41. minuti, sve je manje nade u hvatanje priključka.

14:21 - Ivano Balić nakon solo akcije postiže svoj drugi gol na susretu.

15:23 - Vori je napravio prijestup u 45. minuti, naše večeras baš neće...

15:24 - Lindberg svojim šestim golom odvodi momčad na devet razlike.

Ni Lacković nije iskoristio sedmerac, pogodio je lijevu vratnicu Hvidtovog gola.

16:25 - Vremena je sve manje, a Hrvatska ne uspjeva smanjiti prednost Danaca.

16:26 - Deset razlike Danci su prvi puta imali u 49. minuti.

Duvnjak je postigao gol nakon što su pune tri minute mreže mirovale.

17:27 - Danci šest minuta prije kraja imaju novih deset razlike.

18:29 - Špoljarić je promašio iz blizine, a zatim je Sondergaard sa deset metara precizno pogodio za 11 razlike.

19:29 - Vori vraža na deset razlike, minutu prije kraja susreta.

Kraj Hrvatska je propustila osigurati polufinale te je pretrpila težak poraz od branitelja brončane medalje s konačnih 20:30.