Komentirajući istragu Milorada Pupovca protiv kojeg je podneseno više kaznenih prijava zbog usporedbi moderne Hrvatske s NDH, kao i teze da je Hrvatska faktor nestabilnosti u regiji, glavni državni odvjetnik Dražen Jelenić je poručio da postupaju temeljem tih prijava.

- Mi se bavimo podnesenim kaznenim prijavama, ako je netko podnio kaznenu prijavu smatrajući da iz nekog intervjua ili bilo kojeg novinskog članka proizlaze određene sumnje na neko kazneno djelo, onda se DORH time bavi. Odluka će biti donesena kad dođe vrijeme za tu odluku - rekao je Jelenić koji nije želio nagađati kad bi mogli donijeti neku odluku oko Pupovca. Ne osjeća se, nastavlja, osobno prozvanim od strane HVIDR-e.
- Mogu prihvatiti da netko očekuje da DORH brže radi iako ja smatram da u prosjeku jako brzo radi. Nije HVIDR-a jedina koja u medijima govori o tome kako bi trebalo Državno odvjetništvo raditi. Između ostalog takvi istupi ne utječu na neovisnost rada DORH-a jer će DORH odraditi svoj posao po zakonu i na temelju utvrđenih činjenica - poručio je Jelenić.
Pratite nas