Zbog petarde utakmica Marseille - Lille prekinuta pola sata

Marseille
1/3
25.01.2019.
u 23:40

U prvoj utakmici 22. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je kao gost svladao Marseille sa 2-1 (1-0).

Oba gola za Lille postigao je Pepe i to u sudačkoj nadoknadi, u prvom poluvremenu je u trećoj minuti nadoknade iskoristio 11-erac, da bi u drugom dijelu pogodio u četvrtoj minuti nadoknade za 2-0, da bi na konačnih 2-1 smanjio Balotelli, koji je u Marseille stigao prije dva dana, u petoj minuti nadoknade.

>> SPECIJAL Pogledajte kakvu je godinu imao Luka Modrić

Utakmica je bila prekinuta na više od pola sata u 58. minuti zbog petarde koja je puknula u neposrednoj blizini igrača pa ih je sudac poslao u svlačionice.

Hrvatski stoper Duje Ćaleta-Car ostao je na klupi Marseillea koji je ostao sedmi sa 31 bodom, dok se Lille učvrstio na drugom mjestu sa 43 boda, 10 manje uz tri utakmice više od vodećeg Paris SG-a, ali šest više od trećeg Lyona.

U prvoj utakmici 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hertha i Schalke 04 su u Berlinu igrali 2-2 (2-2).

Gosti iz Gelsenkirchena dva su puta vodili preko Konopljanke (17) i Utha (44), a za domaće su poravnavali Grujić (39) i Ibišević (45+4).

Sedma Hertha ima 28 bodova, a 12. Schalke 22.

Na vrhu je Borussia iz Dortmunda sa 45 bodova, šest manje ima drugi Bayern.