NLB LIGA Zadar bolji od Zagreba sa 110:75, Split od Krke 86:79

Zadar deklasirao Zagreb, Split bolji od Krke

15.11.2008.
u 19:27

Zadar je doslovno pomeo s parketa Zagreba pred gotovo 4000 gledatelja u Dvorani Krešimira Ćosića rezultatom 110-75. Od prve do posljednje minute zadarski košarkaši poigravali su se momcima iz Trnskog povećavajući vodstvo do plus 37 u posljednjoj minuti utakmice.

Na dvocifrenu prednost Zadar je pobjegao mravima već u šestoj minuti, a do kraja prve četvrtine prednost je narasla na i plus 13. Malik Dixon bio je jednostavno nezaustavljiv za obranu Zagreba, a uz 11 koševa u prvom poluvremenu podijelio je i šest asistencija, razigravši svoju ekipu koja je u prvom poluvremenu imala nevjerojatnu statistiku s čak 71 posto šuta.

Sve što je pak Zagreb napravio bile su prve dvije minute drugog poluvremena u kojima je serijom 10-0 od minus 27 s kraja poluvremena došao na minus 17. No, potom je opet dalekometno odgovorio Zadar i uz ovacije zadarske publike deklasirao Zagreba. Zadar je postigao čak 13 trica, a dvocifreni su bili Garnett i Ružić sa 17, Dixon koji je uz 16 koševa imao i deset asistencija, Perić s 15, Ivanov s 12 i Gečevski s 11 koševa.

Kod Zagreba najbolje je odigrao Simon koji je postigao 18 koševa. Trener Zadra Aco Petrović istako je zadovoljstvo igrom svojih igrača pred važno gostovanje u Podgorici, a Željko Pavličević upitan razmišlja li o ostavci nakon debakla u Domu Krešimira Ćosića i niza poraza u regionalnoj ligi odgovorio je negativno.

Split bolji od Krke
Košarkaši Split CO-a i nadalje uživaju u sjajnom otvaranju sezone u regionalnoj košarkaškoj ligi. Do pete pobjede u 8. kolu došli su u Novom Mestu svladavši Krku 86-79...

Samo su prvu četvrtinu splitski žuti bili u podređenom položaju, uslijedio je izjednačen središnji dio utakmice, a pobjednik je odlučen u posljednjim minutama susreta. Tu su više koncentracije, preciznosti i volje u obrani pokazali košarkaši hrvatskog predstavnika, koji od 70-70 u 36. minuti ubacuju u višu brzinu i zaključuju utakmicu novom pobjedom.

Stephen Brun je uz sjajnih 6/9 za tri poena ubacio najviše koševa (22), Eddie Shannon dodao je 17, a Siniša Štemberger 16 za splitsku momčad. Krku je s 19 poena i pet skokova predvodio 39-ogodišnji Davor Marcelić. Jedino što mu se može zamjeriti jest forsirani šut za tri poena (4/11).