Autori: Hina, Marko Pavić
7. kolo HNL-a

Rijeka i Osijek remizirali u vrlo dobrom derbiju na Rujevici

16.09.2018. u 20:43

U derbi-susretu 7. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke i Osijeka igrali 1:1.

Vrlo dobar derbi na Rujevici okončan je u borbenoj igri bez pobjednika, a Osijek se još jednom pokazao neugodnim protivnikom za Riječane.

Rijeka je povela u 57. minuti golom Brazilca Hebera koji je uklizao na ubačaj Pavelića i ugurao loptu u mrežu, a strijelac Heber se pritom i ozlijedio te je napustio igru. Osječani su izjednačili u 64. minuti kada je Petar Bočkaj iznenadio vratara Slugu iz slobodnog udarca iskosa s 20 metara.

Pred 5000 gledatelja na stadionu Rujevica sudio je Jović iz Zagreba.

U ranije odigranoj utakmici Lokomotiva je u Koprivnici slavila protiv Slaven Belupa s 5:2.

Zagrepčani su dominirali u prvom poluvremenu u kojem su zabili dva gola i promašili još veliki broj prilika. U 24. minuti brzu kontru Lokomotive okončao je Lirim Kastrati, da bi u 43. minuti nakon gužve u šesnaestercu domaćih zabio Toni Datković. Već na početku drugog dijela Kastrati postiže svoj drugi gol na utakmici i činilo s da će zagrebačka momčad lako upisati trijumf.

No, Slaven smanjuje na 1:3 u 70. minuti nakon pogreške braniča Lecjaksa te snažnog i preciznog udarca Stipe Bačelića-Grgića, a u 81. minuti Mate Jelić glavom postiže gol nade za domaćine. Samo dvije minute kasnije junak utakmice Kastrati, uz obilatu pomoć vratara Slavena Markovića diže vodstvo Lokomotive na 4:2, da bi u 86. minuti veteran Ivan Krstanović zapečatio pobjedu gostiju.