Autori: Vecernji.hr, Hina
EUROPSKA LIGA

Raspoložena Rijeka remizirala s vodećom momčadi u Španjolskoj i više nije bez bodova

03.12.2020. u 22:57

Rijeka osvojila je prvi bod u skupini F odigravši 2-2 na gostovanju kod Real Sociedada.

Rijeka je pružila odličnu predstavu, vodila je 1-0 i 2-1, ali nije uspjela obraniti vodstvo.

Hrvatski sastav je poveo u 38. minuti golom Velkovskog. Murić je ubacio iz kornera, Menalo je ispred prve stative prebacio loptu do Velkovskog koji je glavom ubacio loptu u mrežu iz blizine za 1-0.

Domaćin je uspio izjednačiti u 69. minuti golom Bautista koji je Rijeci zabio i na Rujevici. No, samo četiri minute kasnije gosti stižu do nove prednosti, ovoga puta pogodak je postigao Lončar. Nakon kornera lopta se odbila do Lončara koji je opalio sa 12 metara i zabio. Nažalost, u 79. minuti Monreal je zabio za 2-2.

Dodajmo kako je portugalski sudac Joao Pinheiro u 21. minuti napravio veliki previd dosudivši kazneni udarac za domaćina zbog navodnog igranja rukom Franka Andrijaševića. U Europskoj ligi nema VAR-a, pa sudac nije mogao provjeriti kako je rukom igrao domaći napadač Isak. Srećom, po Rijeku Pinheira je upozorio pomoćni sudac nakon čega je promijenio odluku.

U drugom susretu AZ i Napoli su odigrali 1-1. Gosti su poveli u 6. minuti golom Driesa Mertensa, a izjednačio je Martins Ind u 54. minuti. Domaćin je u 60. minuti mogao okrenuti rezultat, ali je Koopmeiners zapucao jedanaesterac.

Na ljestvici vodi Napoli sa 10 bodova, AZ i Sociedad imaju po osam bodova, a Rijeka je osvojila prvi bod

U posljednjem kolu Rijeka će ugostiti AZ, a u drugom susretu sastaju se Napoli i Real Sociedad.