Autori: Vecernji.hr, Hina
BENZEMA SPEKTAKULARNO ZABIO

Real u sjajnoj utakmici svladao Barcelonu, Luka Modrić odigrao doktorski

10.04.2021. u 22:52

U velikom derbiju 30. kola Primere Real je Madridu pobijedio Barcelonu u El Clasicu s 2:1.  Golove za Real zabili su Karim Benzema i Toni Kroos, a jedini pogodak za Barcelonu zabio je Oscar Mingueza.

Real je poveo već u 14 minuti spektakularnim golom Benzeme. Vasquez je ubacio s desne strane, a Benzema je iz blizine petom zabio za vodstvo. U 28. minuti Toni Kroos je povećao na 2:0 iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, a pritom je imao i sreće jer se lopta od Desta u živom zidu i ušla u gol.

U 34. minuti Valverde je pogodio vratnicu, a katalonska momčad je bila sretna što je na odmor otišla sa samo dva gola zaostatka.

Barcelona se vratila u utakmicu u 60. minuti golom Oscara Mingueza koji je iskoristio ubačaj Jordija Albe. Barcelona se potom posve otvorila, a u 90. minuti Casemiro je dobio crveni karton.

Luka Modrić je odigrao cijeli derbi za Real i opet je pružio sjajnu partiju.

Real je ovom pobjedom za jedan bod preskočio Barcelonu na tablici i izjednačio se s 66 bodova s prvoplasiranim Atletico Madridom. Momčad Diega Simeonea ima bolju gol razliku, a i utakmicu manje u nedjelju protiv Betisa.