Autori: Vecernji.hr, Hina
HNL

Slaven Belupo šokirao Hajduk za rođendan! Splićani vodili pa ostali praznih ruku

15.02.2020. u 18:16

U dvoboju 22. kola Prve HNL u Koprivnici su nogometaši Slavena preokretom pobijedili splitskog Hajduka s 2-1 (1-1).

Hajduk je poražen na neugodnom gostovanju u Koprivnici iako je vodio s 1-0, da bi s igračem manje primio dva gola i ostao bez bodova.

Hajduk je poveo već u 14. minuti, kada je nakon pregleda VAR-om kontakt Jaira i Božića okarakteriziran kao penal, a s "bijele točke" je precizan Nigerijac Samuel Eduok.  U 37. minuti Hajduk je ostao s igračem manje nakon što je Stanko Jurić dobio drugi žuti karton. U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Stipe Bačelić-Grgić je preciznim udarcem glavom izjednačio  za Slaven.

U uzbudljivoj završnici Hajduk je propustio veliku šansu, Jradi je promašio prazna vrata, potom je Vučur pogodio vratnicu, da bi u 88. minuti Ivan Krstanović  s 20-tak metara uputio udarac, koji splitski vratar Posavec nije uspio zaustaviti.