Autori: Vecernji.hr, Hina
PSG U POLUFINALU LIGE PRVAKA

Golčina Pašalića nije bila dovoljna, Atalanta ispala na nevjerojatan način!

12.08.2020. u 22:58

Nogometaši Paris Saint-Germaina postali su prvi polufinaliste na završnom turniru Lige prvaka u Lisabonu, gdje su na stadionu Benfice u srijedu svladali talijansku Atalantu sa 2:1 (0:1) preokretom u posljednjim minutama utakmice.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je postigao vodeći pogodak za Atalantu u 27. minuti, kad je preciznim udarcem lijevom nogom s 15-ak metara sjajno pogodio suprotni gornji kut vrata pariške momčadi.

Sve do 90. minute Talijani su imali rezultat koji ih je vodio u polufinale, a onda su Parižani u tri minute postigli dva pogotka i došli do velikog preokreta. U 90. minuti je izjednačio Marquinhos na asistenciju Neymara, a u trećoj minuti sučevog dodatka Choupo-Moting je postigao pogodak vrijedan plasmana u polufinale Lige prvaka.

PSG će mjesto u finalu pokušati izboriti 18. kolovoza, ponovno na stadionu Benfice, a polufinalni suparnik će im biti bolji iz četvrtfinalnog sraza njemačkog RB Leipziga i španjolskog Atletico Madrida, koji je na rasporedu u četvrtak, s početkom u 21 sat, na stadionu Jose Alvalade.