Drugi poraz Hrvatske: Borna Gojo se borio, ali Rafael Nadal je bio prejak

1/6
Autori: Drago Hudika, Hina
20.11.2019.
u 21:35

Prvi bod za Španjolsku osvojio je Roberto Bautista Agut pobijedivši Nikolu Mektića sa 6:1, 6:3 za samo 57 minuta igre, a potom je prvi tenisač svijeta Rafael Nadal porazio Bornu Goju sa 6:4, 6:3 za sat i 30 minuta.

Hrvatska teniska reprezentacija upisala je i drugi poraz na završnom turniru novog formata Davis Cupa. Nakon poraza od Rusije 0:3, branitelji naslova gube i od Španjolske s nedostižnih 0:2.

Hrvatska je ostala bez izgleda za plasman u četvrtfinale, a time i bez prilike obraniti naslov pobjednika Davis Cupa.

Našim tenisačima je trebala pobjeda od 3:0 protiv Španjolske kako bi ostala u igri za plasman među osam najboljih. Međutim, bez Marina Čilića koji nije niti doputovao u Madrid i bez Borne Ćorića koji je odustao od današnjeg nastupa zbog iscrpljenosti, bilo je iluzorno očekivati pobjedu 3:0 protiv Španjolske koju predvodi vodeći tenisač svijeta Rafael Nadal.

Nakon što je Ćorić odustao od nastupa, priliku je dobio Mektić koji je posljednji put u singlu nastupio prije više od dvije i pol godine i to u kvalifikacijama Cincinnatija. Nakon toga igrao je samo u parovima. Mektić i Bautista Agut, trenutačno deveti tenisač svijeta do sada nisu igali međusobno.

Hrvatski tenisač je dobio prvi gem, međutim to je bilo sve što je pokazao u ostatku seta. Španjolac je uz tri breaka za 26 minuta dobio set rezultatom 6:1. Deveti tenisač svijeta je sjajnu seriju nastavio i u drugom setu dobivši tri gema u nizu. Mektić je smanjio na 1:3 prekinuvši Agutovu seriju od devet gmova u nizu. Do kraja seta 30-godišnji Zagrepčanin više nije izgubio niti jedan servis, ali nije uspio nadoknaditi break i set je završio rezultatom 6:3 za Španjolca.

U drugom meču 21-godišnji debitant u našoj teniskoj reprezentaciji, pružio je solidan otpor vodećem tenisaču svijeta, posebice u prvom setu.

Borna Gojo se u prvom setu držao do rezultata 4:4 spasivši pritom četiri break lopte. Tri u prvom gemu, a jednu u sedmoj igri. Nažalost, u devetoj igri Nadal je oduzeo servis svom suparniku, a potom sigurno odservirao za 6-4 nakon 45 minuta igre.

Mladi hrvatski tenisač, koji je igrao za američko sveučilište Wake Forest, a u reprezentaciju je ušao umjesto ozlijeđenog Marina Čilića, i u drugom setu je pružio dobar otpor. Servis je izgubio u prvom i devetom gemu za konačnih 6-3.

Utješni bod za Hrvatsku pokušat će osvojiti Ivan Dodig i Ante Pavić u meču parova protiv Marcela Granollersa i Feliciana Lopeza.

Tijek dvoboja Španjolska - Hrvatska mogli ste pratiti na portalu Večernjeg lista.

Borna Gojo - Rafael Nadal 4:6, 3:6

2. SET

3:6 - Nadal je napravio još jedan break, osvojio set i meč. Hrvatska gubi 2:0.

3:5 - Šteta, imao je sada Gojo 0:30, ali je Nadal uspio osvojiti gem na svoj servis.

3:4 - Borna se ne da, nije klonuo nakon što je Nadal osvojio pet gemova zaredom. No, Španjolac još uvijek ima break.

2:4 - Nadal je napravio break i u drugom setu.

1. SET

4:6 - Nadal je osvojio prvi set.

4:5 - Ipak break Rafaela Nadala koji će sada servirati za prvi set.

3:3 - Borna se i dalje ne da, oba tenisača drže svoj servis.

2:1 - Gojo je odlično počeo meč i naš tenisač vodi 2:1.

2. SET

6:3 - Bautista Agut je za 57 minuta pobijedio našeg Mektića.

5:3 - Mektić zadržao svoj servis. Bautista Agut servira za meč.

5:2 - Bautisa Agut uvjerljivo je stigao do svog petog gema u drugom seti. Mektić servira za ostanak u meču.

4:2 - Nikola je u najdužem gemu u drugom setu zadržao svoj servis i nadu u mogući preokret.

4:1 - Bautista Agut zadržao je svoj servis, Španjolska sve bliže prvom bodu.

3:1 - Napokon je Mektić prekinuo seriju Španjolca.

3:0 - Španjolac je uvjerljivo zadržao servis.

2:0 - Nikola je ponovno izgubio svoj servis.

1:0 - Bautista Agut sada prvi servira. Mektić je malo pritisnuo, ali jeŠpanjolac imao odgovor.

1. SET

6:1 - Roberto je iskoristio drugu set loptu na Nikolin servis. Španjolska vodi.

5:1 - Bautista Agut osvojio je 11 poen u nizu i grabi prema prvom setu.

4:1 - Španjolac je opasno pritisnuo i još jednom oduzeo servis našem tenisaču.

3:1 - Mektić je imao priliku uzvratiti i Španjolcu oduzeti servi, ali nije uspio.

2:1 - Imao je Nikola 40-0, ali se Španjolac vratio. Nakon izjednačenja Mektić je još dvaput propustio priliku osvojiti gem. Bautista Agut iskoristio je drugu 'break' priliku.

1:1 - Španjolac je bez problema osvojio gem na svojem servisu.

0:1 - Nikola je prvi servirao, suparniku je prepustio samo jedan poen.