Autori: Hina, Marko Pavić
32. kolo HNL-a

Hajduk slavio protiv Intera: Dva gola Caktaša i dva autogola

04.05.2019. u 18:18

Splitski sastav je protiv hrabrog Intera na kišnom Poljudu ostvario tešku, ali vrijednu pobjedu u borbi za Europu.

Inter je poveo nakon velike pogreške braniča Hajduka Ukrajinca Oleksandra Svatoka koji je u 13. minuti nespretno pogodio vlastitu mrežu. Pokušao je vratiti loptu vrataru Posavcu, no ona je završila u mreži.

Splićani su izjednačili također autogolom, u 33. minuti ubačaj Jradija je glavom u mrežu sproveo Karlo Muhar. Za potpuni preokret već u prvom dijelu pobrinuo se u 44. minuti Mijo Caktaš koji je glavom pogodio s desetak metara na ubačaj Tudora.

U 71. minuti Caktaš je postigao i drugi gol na utakmici nakon kornera i velike gužve u šesnaestercu Intera, kada je lopta sretno došla do kapetana Hajduka koji ne griješi s pet metara. Konačnih 3:2 postavio je Bugarin Borislav Conev u zadnjim sekundama dvoboja.

Hajduk je četvrti s 53 boda, koliko ima i trećeplasirani Osijek, dok je Inter ostao osmi s 28 bodova, šest više od pretposljednje Istre 1961.

Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Jović iz Zagreba.

Strijelci: 0:1 Svatok (13ag), 1:1 Muhar (33ag), 2:1 Caktaš (44), 3:1 Caktaš (71), 3:2 Conev (90+3)