Autori: Hina, Ivan Pavić
PREMIER LIGA

Game, set, match, City! Chelsea deklasiran kod 'građana'

10.02.2019. u 19:10

U derbiju kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na stadionu Etihad pobijedio Chelsea sa 6-0 ostvarivši rekordnu pobjedu protiv 'Bluesa'.

City je do sada najveću pobjedu protiv Chelsea ostvario u studenom 1977. pobijedivši 6-2. 'Građani' su ovom pobjedom uzvratili 'Bluesima' za poraz 0-6 u prvenstvu u listopadu 2007. godine, a bio je to ujedno i najteži poraz 'Bluesa' u svim natjecanjima od travnja 1991. godine kada su izgubili od Nottingham Forest s 0-7.

"Građani" su fantastično ušli u susret i već nakon 25 minuta su vodili s 4-0 golovima Raheema Sterlinga (4), Sergia Aguera (13, 19) i Ilkaya Gündogana (25). Aguero je u 56. minuti zabio iz jedanaesterca svoj treći gol na utakmici, a do kraja susreta među strijelce se još jednom upisao Sterling u 80. minuti. Mateo Kovačić je za goste igrao od 52. minute.

Za Aguera je to bio 11. 'hat-tick' u Premiershipu čime se izjednačio s rekorderom Alenom Shearerom.