Objavljeno vijesti danas: 49
Davisov kup

Hrvatski tenisači izgubili glatko od Rusije s 0:3

18.11.2019. u 22:50

Hrvatska teniska reprezentacija izgubila je od Rusije s 0-3 u susretu prvog kola B skupine završnog turnira novog formata Davisova kupa.

Rusija je osigurala pobjedu u prva dva meča nakon što je Andrej Rubljov pobijedio Bornu Goju sa 6-3, 6-3, a zatim Karen Hačanov porazio Bornu Ćorića sa 6-7 (4), 6-4, 6-4.

Ivan Dodig i Nikola Mektić
1/3

U posljednjem meču Hačanov i Rublev su u igri parova bili bolji od Ivana Dodiga i Nikole Mektića sa 7-6 (3), 6-4.

U prvom meču dana Borna Gojo, 21-godišnji debitant u našoj teniskoj reprezentaciji, poražen je od Andreja Rubljova sa 3-6, 3-6 poslije sat i osam minuta igre.

Gojo je igrao za američko sveučilište Wake Forest, a u reprezentaciju je ušao umjesto ozlijeđenog Marina Čilića. Privremeni izbornik Franko Škugor odlučio se za njega jer je smatrao da će se bolje snaći na bržoj podlozi od Nine Serdarušića.

U drugom susretu naš prvi reket Borna Ćorić izgubio od Karena Hačanova 7-6 (4), 4-6, 4-6.

Bio je to njihov treći međusobni susret i prva pobjeda za 17. tenisača svijeta. Prva dva meča Ćorić je dobio 2017. u Rotterdamu i Milanu.

U utorak se sastaju Španjolska i Rusija, a u zadnjem susretu u skupini Hrvatska, koja brani naslov pobjednika Davis Cupa, u srijedu će igrati protiv Španjolske.

Na finalnom turniru Davis Cupa u Madridu sudjeluje 18 reprezentacija podijeljenih u šest skupina, a u četvrtfinale će se plasirati pobjednici skupina i dvije najbolje drugoplasirane reprezentacije. Četvrtfinale je na rasporedu u četvrtak i petak, dan kasnije je polufinale, a u nedjelju, 24. studenoga, je finale.

TREĆI MEČ, PAROVI

Dodig/Mektić - Kačanov/Rubljov 6:7(3), 4:6.

2. SET

4:6 - Imali su Rusi dvije meč lopte i prvu su iskoristili.

4:5 - Rusi su zadržali svoj servis.

4:4 - Dodig je dobro servirao i zadržao nas u meču. Izjednačenje!

3:3 - Spasili smo na Mektićevom servisu dvije 'break' lopte.

2:3 - Oba para drži svoj servis.

1:1 - Zadržali smo servis.

0:1 - Rusi su krenuli odlučno u drugi set.

1. SET

6:7 - Imali su Rusi tri set lopte i odmah su prvu iskoristili.

6:6 - Prvi set se odlučuje u 13. igri.

5:5 - Oba para zadržala su svoj servis.

4:4 - Stiglo je izjednačenje. Rusi se definitivno vratili u meč.

4:3 - Rusi su uspjeli vratiti 'break'.

4:2 - Rusi su zadržali svoj servis.

4:1 - Vodili su Rusi 0:40 na Dodigovom servisu, a li su naši spasili tri vezane 'break' lopte. Dodig je odličnim sevisom spasio i četvrtu 'break' loptu. Uz dosta muke osvojili smo gem.

3:1 - Hrvatski par iskoristio drugu 'break' priliku u meču. Rubljov je napucao lopticu u mrežu.

2:1 - Mektić je također sjajno servirao i ponovno imamo prednost.

1:1 - Imao je hrvatski par priliku za 'break', ali nisu uspjeli. Rusi su izjednačili.

1:0 - Prvi serviramo i osvajamo prvi gem. Dodig je sjajno otvorio susret.

DRUGI MEČ

Borna Ćorić - Karen Kačanov

3. SET

KRAJ

4:6 - Gotovo je! Kačanov je slavio protiv Borne Ćorića i Rusija odnosi pobjedu nad Hrvatskom.

4:5 - Kačanov servira za set i meč te za pobjedu Rusije u prvom kolu.

3:5 - Izgubio je Borna servis i sada je u velikom problemu naš tenisač.

3:3 - Borna je obranio tri break lopte!

2:2 - Nastavljamo s čuvanjem servisa.

1:1 - Treći set repriza je prva dva. Svaki igrač drži svoj servis na početku.

2. SET

4:6 - Nije se dao Kačanov. Osvaja drugi set i odlučivat će se sve u trećem setu.

3:5 - Nažalost, Borna je izgubio svoj servis, a Kačanov uspio obraniti svoj pa će Borna možda morati ići u treći set.

3:2 - Kakav gem dva tenisača. Na kraju je ipak naš Borna stigao do vodstva.

2:2 - Nadamo se da će Kačanov opet izgubiti servis kao i u prvom setu.

1:1 - Nastavlja se istim ritmom.

1.SET:

TIE-BREAK: Bravo Borna! Osvojio je Borna prvi set! Idemo po pobjedu!

6:6  - Bit će ovo zanimljiv meč, uostalom i sada je već. Ne dopušta nijedan igrač gubitak svog servisa. Idemo u 13. igru.

5:5 - Nastavlja se taktički rat na terenu.

4:4 - Uh, sada se izvukao Borna i spasio tri break lopte.

3:3 - Borba u Madridu. Nastavljaju šahovsku borbu na teniskom terenu Ćorić i Kačanov.

2:2 - Bit će ovo puno napetiji meč nego prijašnji. Igrači ne ispuštaju svoje servise i vodi se borba za svaki poen.

1:1 - Rus je osvojio svoj servis bez problema, ali nije se previše mučio ni Borna u obrani svog.

Servirat će Kačanov.

TIJEK DRUGOG SETA:

KRAJ

Rubljov je osvojio i drugi set te donio Rusiji pobjedu u prvom meču.

3:6 - Rubljov nije dopustio iznenašđenje. To je pobjeda za Rusiju.

3:5 - Uvjerljivo Gojo osvaja osmu igru u drugom setu, a sada će Rubljov servirati za pobjedu Rusije.

2:5 - Rubljev je blizu. Goji su ostale minimalne šanse.

2:4 - Gojo se ipak ne predaje.

1:4 - Rubljev opet nadmoćan.

1:3 - Sve je izglednije kako će Rubljov slaviti bez da je pošteno oznojio majicu. Gojo je ovaj gem završio dvostrukom pogreškom.

1:2 - Rubljov jednostavno ne dopušta Goji priliku kako bi se odvojio rezultatski.

1:1 - Ne da se Borna i dobro kreće u drugi set.

0:1 - Nastavlja Rubljov istim tempom.

TIJEK PRVOG SETA:

SET ZA RUSIJU
3:6 - Prvi set odlazi na stranu Rusa. Izgleda da je Gojo 'pao' pod utjecaj velike pozornice.

3:5 - Ma ni govora. Rubljov je Goju ostavio na nuli u osmoj igri.

3:4 - Smanjio ekspresno Gojo, nadamo se da bi Borna mogao iznenaditi mladog Rusa.

2:4 - Rubljov lagano osvaja ovaj gem.

2:3 - Ne da se Borna. Bilo je 40:40, ali Gojo osvaja igru.

1:3 - Rubljov nije opet prosuo prednost i obranio je break.

1:2 - Nažalost, Borna opet gubi servis. Bit će ovo napeta borba.

1:1 - Bravo Borna! Gojo je sjajno uzvratio Rubljovu i vratio svoj servis. Sada će, nadamo se, obraniti servis u trećoj igri.

0:1 - Nažalost, loše je krenuo Borna Gojo u susret. Treba ga shvatiti, ovo mu je najveća pozornica na kojoj je do sada nastupao. Rusi imaju break.